Зміна постачальника газу без зайвого клопоту

today 28.12.2020 query_builder 18:15 remove_red_eye 258 bookmarks Новини

Вартість газу в «Київоблгаз» на січень – 9,878 грн за 1 куб. м, а у «Нафтогазі» за цей же період доведеться сплатити 7,22 грн за 1 куб. м (в обох випадках без вартості транспортування).

До того ж, до кінця року в «Нафтогазі» можна підключити тариф "Річний" (ніякої передоплати) по 6,45 грн за 1 куб. м. Але багато людей не наважуються змінити постачальника газу. А даремно, адже зробити це нині досить просто. Пропонуємо вам покрокову інструкцію від Консультативного центру для населення «ГазПравда».

Нагадаємо, з 1 липня в Україні спростили процедуру зміни постачальника газу.

Зараз постачальника газу можна обирати дуже легко. Споживачу можна навіть онлайн подати заявку та мінімальний пакет документів новій компанії.

Далі протягом трьох тижнів всіма бюрократичними питаннями опікуватиметься вже новий постачальник. Тож за потреби змінити постачальника нескладно. І люди мають можливість вільно обирати найкращий для себе варіант.

Споживачам більше не потрібно йти до діючого постачальника, розривати з ним договір та отримувати довідку про відсутність заборгованості.

Перехід відбудеться автоматично. Під час переходу домогосподарству не відключатимуть газ.

До речі, змінити постачальника газу можуть мешканці і приватних, і багатоквартирних будинків.

Тож насамперед слід обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має ліцензію на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Далі треба подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику такі документи:

• документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);

• документ, що посвідчує особу споживача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника).

Новий постачальник надішле повідомлення про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

І на завершення треба отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів. Розрахуватись із ним протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.

87 запитів за 0,189