Зміни на українському ринку праці унаслідок війни

today 30.03.2022 query_builder 07:12 remove_red_eye 128 bookmarks Новини

Війна Росії проти України паралізувала національний ринок праці: мільйони людей втратили роботу. Ситуацію на ринку праці досліджував УНІАН.

Підсумки першого місяця війни вкрай невтішні. За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", половина (53 відсотки) українців, які мали роботу до війни, сьогодні вимушено не працюють.

Водночас, 22 відсотки працюють у звичному режимі, 21 відсоток – віддалено або частково, і лише 2 відсотки – знайшли собі нову роботу.

"Це показник не лише економічних проблем, але і соціально-психологічних", - йдеться у опитуванні.

Як повідомила старша економістка Центру економічної стратегії Олександра Коломієць, близько половини бізнесу в Україні зараз не працює. Як зазначила експерт, розподіл йде не по галузям, а по регіонах.

Щодо можливостей працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб та біженців в інших більш спокійних областях, то вони, за словами Коломієць, дуже обмежені. Західні регіони України є традиційно трудонадлишковими, без евакуації підприємств і відкриття нових виробництв випадки працевлаштування можуть, на жаль, бути лише одиничними.

HR-директор Sportbank Юрій Криворучко зазначає, що майже увесь бізнес в країні зупинив активний найм персоналу, але є і вийняток.

Це "продуктовий рітейл, IT-експортери, сільське господарство. За даними порталу work.ua кількість вакансій скоротилась з 90 тисяч до 8 тисяч. Відбувся переворот з так званих "бізнесових" вакансій до волонтерських і державних", - сказав Криворучко.

За даними кадрового порталу grc.ua, є компанії, які продовжують працювати та надавати роботу українцям. Ринок праці оговтується від цілковитого завмирання.

Вакансій, які відкрилися після початку війни, небагато, але вони є. Найбільше пропозицій роботи пропонують у роздрібній торгівлі – з метою забезпечення населення продуктами харчування та першої необхідності, рітейл намагається зберегти роботу своїх магазинів. Зараз пропозицій роботи у роздрібній торгівлі найбільше серед інших професійних сфер – 42 відсотки від усіх актуальних вакансій в Україні.

Потрібні також спеціалісти у сфері перевезень, логістики, складів та ЗЕД. Не так багато, як у мирні часи, пропозицій роботи в сфері інформаційних технологій: лише 7 відсотків від усіх актуальних.

Фото - УНІАН

92 запитів за 0,189