Змінюються умови надання банками послуг з кредитів та депозитів

today 15.08.2020 query_builder 08:55 remove_red_eye 100 bookmarks Новини

Повинна з’явитись достовірна, правдива, актуальна та достатня за Нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах запрацюють із 1 вересня цього року. Йдеться про Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг та про постанову № 62, яка вносить зміни до цього Положення, інформує сайт НБУ.

Головна зміна - повинна з'явитись достовірна, правдива, актуальна та достатня за обсягом інформація про депозити та кредити, їх вартість, умови та ризики, яка не вводитиме клієнтів в оману. Це дасть змогу споживачам розуміти умови отримання послуг, порівнювати послуги декількох банків та приймати справді зважені фінансові рішення, пише Бухгалтер.ua.

Отже, з наступного місяця усі банки повинні надавати повну інформацію про кредити та депозити для громадян на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі. Банківські установи зобов'язані вказувати реальну річну ставку за кредитом, наявність додаткових послуг (наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача) та їх вартість для клієнта, строк послуги, орієнтовну загальну вартість кредиту, періодичність погашення кредиту, попередження про можливі наслідки у випадку прострочення виплат за кредитом, умови дострокового зняття грошей із депозиту та інші.

Клієнт, зайшовши на вебсайт будь-якого банку, повинен мати змогу завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики для себе тощо.

А ще на вебсайтах банків мають запрацювати калькулятори для розрахунку витрат за користування споживчим кредитом чи доходів від розміщення коштів на депозит.

Своєю чергою, реклама кредитів та депозитів для громадян не повинна ускладнювати візуальне сприйняття інформації про послугу.

Також у рекламі обов'язково повинні бути вказані основні характеристики послуги: для кредиту - реальна річна процентна ставка, максимальна сума кредиту та його строк; для депозиту - річна процентна ставка, строк вкладу, валюта та мінімальна сума.

Ці вимоги стосуються телевізійної реклами, радіореклами, реклами на білбордах та на інтернет-банерах.

За неналежне розкриття інформації передбачено штрафні санкції від 850 до 13600 грн за кожне порушення.

92 запитів за 0,201