Знайшли ще 5 мільярдів на боротьбу з коронавірусом

today 23.03.2020 query_builder 13:54 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

У держбюджеті є мінімум 5 млрд грн, які можна спрямувати на підтримку медицини і на боротьбу з коронавірусом.

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати, інформує Економічна правда.

"Ми чітко побачили, що є можливості для перенаправлення не менше 5 млрд грн на підтримку медицини. А це - кошти для закупівлі ... захисних медичних масок для населення, тест-систем, апаратів штучної вентиляції легенів", - заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

"На сьогоднішній день не розподілені 1,4 млрд грн. Виділення коштів з Резервного фонду відбувається за рішенням Кабінету міністрів. Тому Рахункова палата пропонує уряду не зволікати з цим", - сказав Пацкан.

Друге джерело, яке може використати уряд, це розподілити кошти, передбачені місцевим бюджетам на стабілізаційну дотацію - 0,2 млрд грн.

В. Пацкан заявив, що до цього часу не розпочало роботу Бюро фінансових розслідувань і тому можна перенаправити 0,3 млрд грн, які передбачалися на фінансування цієї установи.

"До поліпшення фінансової ситуації можна було б відкласти витрати за бюджетною програмою "Статистичні спостереження". А це чималі кошти - 1,2 млрд грн", - переконаний Пацкан.

Він додав, що за два місяці цього року відбулась певна економія коштів з виплати допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплати послуг окремим категоріям населення.

"Це сталося через меншу фактичну потребу за цими виплатами, ніж було заплановано. Крім того, в 2019 році обсяг таких витрат в жовтні змінами до закону зменшений на 1,1 млрд грн і за рік витрати залишилися не виконані на 6,9 млрд грн. Тому є можливість перенаправити на медицину 1,1 млрд грн", - переконаний Пацкан.

Голова Рахункової палати назвав ще кілька бюджетних програм, видатки на які можна зменшити, щоб надати потрібні для медицини кошти.

92 запитів за 0,256