Зубр, останній представник диких биків Європи, є і в зоні відчуження

today 12.09.2021 query_builder 16:13 remove_red_eye 483 bookmarks Новини

У зону відчуження зубри заходять із Білорусі, з Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника. Є реальні плани відновити популяцію дикого бика і на території Чорнобильського заповідника.

Адже історія виживання цих тварин – непроста і драматична. Проте – обнадійлива. Зубр або європейський бізон є найбільшою наземною твариною Європи. Його фізичні показники вражають: висота у холці – біля 180 см, маса – від 400 до 900 кг, інформує Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.

Зубр – соціальна тварина, яка утворює стада в 10-20 тварин. Він живе у лісових екосистемах і є травоїдною твариною. Протягом року він їсть ті групи рослин, що перебувають на піку розвитку.

Це єдиний представник диких биків, який дожив до нашого часу.

Його родич – тур – був знищений у Європі ще за часів Середньовіччя. Можливо, така доля спіткала б і зубра, однак зусилля людства протягом 20-го сторіччя зробили диво – відтворили цей майже зниклий вид.

У доісторичні часи його ареал займав практично всю лісову частину Євразії. У середні віки він скоротився до лісової зони Центральної та Східної Європи. На початку 20-го ст. цей звір існував лише у Біловезькій Пущі та на Кавказі. А в 20-х роках минулого століття був знищений останній зубр у природі.

Всі існуючі нині зубри походять від 12 особин, які залишились в умовах неволі. Науковці, ветеринари та зоотехніки створили з цієї невеликої групи світову популяцію, яка нараховує сьогодні 8000 особин.

В Україні роботи за цим напрямком були розпочаті в середині 60-х рр. минулого століття. І вже до кінця 1980-х рр. на території нашої країни було зосереджено третину світового поголів’я виду.

На жаль, політичні та економічні негаразди 1990-х зумовили втрату усіх попередніх досягнень. Зараз більшість вітчизняних популяцій зубра перебувають в стані глибокої депресії – чисельність виду зменшилася більше, ніж втричі.

Ситуація, що склалась, потребує для збереження зубра комплексу дієвих заходів під патронатом як наукових установ, так і державних виконавчих структур.

Фото із сайту "Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник"

93 запитів за 0,170