1 грудня – день пам’яті мучеників Платона, Романа і Варула, Закхея і Алфея

today 01.12.2022 query_builder 08:07 remove_red_eye 83 bookmarks Новини

Мученик Платон походив з благочестивої сім'ї, народився в Галатії. Будучи молодим, залишив всі мирські радості і присвятив себе Богу. Ходив по містах і переконував язичників зректися ідолів. Правитель дізнався про це, викликав Платона до себе і наказував йому відмовитися від Христа, але мученик не погодився. Тоді його довго катували, а потім відсікли голову, розповідає УНІАН.

Також 1 грудня - день пам'яті мучеників Романа і Варула.

Святий Роман був дияконом в Кесарії і постраждав під час правління Максиміана на початку IV століття. Коли імператор почав гоніння на християн, Роман зустрів єпарха з людьми, які йшли на ідольське свято, і переконував їх кинути язичництво і звернутися до Господа.

За це його довго мучили, а він вказав на отрока Варула, який, за словами Романа, розумів більше, ніж весь народ. Язичники розгнівалися і пізніше стратили і Варула.

А ще сьогодні - день пам'яті мучеників Закхея і Алфея.

Алфей був читцем і проповідником у Гадяринській церкві, а Закхей - дияконом. Жили вони за часів правління Діоклетіана і бачили, як на честь двадцятип'ятиріччя його правління були випущені багато злочинців, а на християн знову відкрито гоніння. Закхея і Алфея зловили, жорстоко мучили, а потім вбили.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,167