1 листопада святкують День всіх святих, перенесення мощів преподобного Іоанна Рильського, день пам’яті святого Іоїла

today 01.11.2022 query_builder 08:23 remove_red_eye 39 bookmarks Новини

За церковним календарем сьогодні святкують День всіх святих – національне свято в багатьох католицьких країнах. Це одне з найбільш таємничих і містичних свят. Згідно з повір'ям, у цей день вся нечисть спускається на землю і лякає людей, а відьми влаштовували шабаші, розповідає «Главком».

Щоб відлякати злих духів люди самі вбиралися в страшні костюми. У нашій країні це свято почали відзначати порівняно недавно.

В цей день православна церква вшановує перенесення мощів преподобного Іоанна Рильського — святого, який вважається покровителем болгарського народу.

Також сьогодні день пам’яті святого Іоїла. Він став першим святим, який лишив по собі записи, а ще передрік долю Єрусалиму. Чоловік був дуже людяним та нікому не відмовляв у допомозі. Саме тому, 1 листопада на честь його свята не слід поспішати казати “ні” на прохання ближнього, інформує "Сенсація".

Також є древнє повір’я про те, що не можна лишати сьогодні відкритими двері та вікна, аби не зурочити себе. Крім цього не варто лихословити. Не можна залишати сушитися речі на ніч – щоб туди нечисте не вселилося. Не варто вбивати павуків.

На День пророка Іоїла слід боятися дощу: рясна злива вранці говорить про те, що дуже скоро кригою вкриється земля. Крім цього, зверніть увагу на воронів: скільки птахів біля житла — стільки поганих днів буде у родині в листопаді.

А ще існують такі народні прикмети на 1 листопада:

морозний день 1 листопада видався – значить, 8 листопада (на день Дмитра Солунського) буде відлига;

якщо людина народилася 1 листопада, то вона відрізнятиметься балакучістю;

вночі випав сніг в невеликій кількості, але саме небо є зоряним – прикмета, що скоро вдарять потужні морози;

перелітні птахи 1 листопада високо летять – зима буде сніжною, і навпаки;

бруд на вулиці – снігопад буде тільки через 28 днів, сира погода, але перший сніг випав і не тане – навесні багато пролісків буде;

добре підмерзла земля перед снігопадом – чекай врожайного року;

холодно, йде сніг – весна буде похмурою і холодною.

на вулиці тепло 1 листопада – весна буде теплою, а зима не відрізнятиметься тріскучими морозами;

сорока скаче біля будинку – за прикметами, чекай новин.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,219