10 грудня — ікони Пресвятої Богородиці «Знамення», день пам’яті преподобного Романа Антіохійського, великомученика Якова Персіянина

today 10.12.2022 query_builder 07:55 remove_red_eye 45 bookmarks Новини

У церкві 10 грудня вшановується один з найважливіших образів у православ’ї – ікона Пресвятої Богородиці «Знамення». Зображена на ній Богоматір в процесі молитви. Також зображено немовля Ісус на грудях у Марії. Ікона відома як чудотворна. Про це стало відомо в XII столітті, коли війська під проводом князя Андрія Боголюбського вирушили на облогу Великого Новгорода, пише Главком.

Переказ свідчить, що на третю ніч після облоги архієпископ Новгородський почув зверху голос, що звелів йому винести ікону пресвятої Богородиці з церкви Спаса Преображення, обнести нею фортечну стіну. В результаті, війська стали стріляти, і одна з стріл потрапила в ікону, після чого з очей Богоматері полилися сльози. Вороже військо, охоплене жахом, відступило.

Незабаром на честь цієї пам’ятної події було встановлено свято під назвою Знамення. Від нього люди завжди чекали чогось особливого, яких-небудь знаків, які дозволять передбачити долю або майбутнє.

Також сьогодні — день пам’яті святого Романа. Він був глибоко благочестивою людиною. Майже все своє життя прожив у сирійській пустелі відлюдником. Харчувався водою та хлібом, багато молився. Вважається, що молитва до святого Романа допоможе зцілити будь-яку хворобу. А ще його називали покровителем вагітних. Тому перед іконою святого також моляться жінки, які не можуть зачати дитину.

А ще 10 грудня — день пам'яті великомученика Якова Персіянина, який жив у IV столітті та народився в заможній християнській родині. В юні роки служив при перському дворі. Імператор погано вплинув на Якова, адже той забув про Господа і почав поклонятися ідолам. Коли дізналися про це батьки юнака, то звинуватили свого сина в безчесті та малодушності. А ще відреклися від Якова, сказавши, що більше він не буде їхнім сином.

Яків злякався батьківської злості, довго мучився, а потім розкаявся. Коли про це дізнався імператор, то пригрозив своєму слузі стратою, якщо той не кине вірити в Бога. На це Яків відповів, що для нього найбільше благо страждати за віру в Христа. Для Якова покарання обирали вельможі при перському дворі. Вибрали дуже страшну муку — по черзі йому відрубали всі частини тіла. Після кожного помаху сокирою мученик вимовляв слова молитви. Врешті він помер через втрату крові.

Фото із відкритих джерел

91 запитів за 0,182