10 серпня православні християни вшановують апостолів від сімдесяти

today 10.08.2022 query_builder 09:17 remove_red_eye 105 bookmarks Новини

Сьогодні день 70 апостолів-учнів Христових. Прохор, Никанор, Тімон і Пармен - перші диякони Церкви Христової. За переказами, 12 апостолів обрали 7 чоловіків і поставили їх служити дияконами, пише УНІАН.

Прохор був дияконом в Нікомидії, прийняв мученицьку смерть в ім'я Христа від рук язичників. Святий Никанор загинув того ж дня, коли вбили камінням святого мученика Стефана. Тімон був убитий язичниками в Аравії за проповідь Євангелія. Святий Пармен був дияконом в Македонії, помер від хвороби.

Також сьогодні день пам'яті святителя Питирима.

Юнак з дитинства був працьовитий, читав писання про життя святих. Писав ікони, співав церковні пісні і славився своєю працьовитістю. Він вступив до Вяземської Предтеченської обителі і здійснював чернечі подвиги. У 21 рік був пострижений в ченці з ім'ям Питирим. 15 лютого 1685 патріарх Іоаким висвятив його на єпископа Тамбовського.

Будучи вірним Ісусу, Питирим постійно молився, будував обителі, привозив ікони, своїми руками копав колодязі і вчив священному писанню своїх пасомих. Преставився у віці 53 років.

Прикмети 10 серпня:

дощ без вітру - до поганої погоди надовго;

туман стелиться по річці - день буде ясним;

сон в ніч на 10 серпня вказує на помилки, які заважають вам досягти мети.

92 запитів за 0,169