10 січня – день пам’яті 20 тисяч мучеників, святого апостола Никанора

today 10.01.2023 query_builder 07:40 remove_red_eye 69 bookmarks Новини

На початку ІV століття імператор Максиміліан наказав руйнувати та палити християнські храми, знищувати богослужбові писання та позбавляти послідовників Христа всіх прав та посад. Святий Кирило був єпископом Никодимії, який ревно оберігав християн та вчення.

У палаці імператора жила жриця Домна, яка, таємно ознайомившись із Євангелієм, відріклася від язичництва. Домна стала служити бідним, роздавала харчі нужденним і почала сповідувати ідеали милосердя, любові та допомоги ближньому. Згодом вона втекла з палацу до монастиря, але розгніваний імператор звелів розшукати служницю. Домна під час гоніння ховалася у печерах та харчувалася рослинами.

У день Різдва 302 року у Никодимській церкві зібралося понад 20 тисяч християн. Максиміліан велів їм вийти з церкви і принести жертву ідолам, інакше храм буде спалено. Присутні відмовилися поклонятися ідолам. 20 тисяч християн за наказом Максиміліана згоріли у вогні. Невдовзі було страчено і Домну.

Імператор вважав, що знищив всіх християн Никодимії, але невдовзі виявилося, що таємних послідовників Христа у місті ще дуже багато.

Також 10 січня в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Никанора. На жаль, нам мало що відомо про його життя. Проте достеменно відомо, що він входить до переліку семи апостолів, які об'єдналися та почали дияконське служіння після страти і воскресіння Ісуса Христа. В Святому Писанні зазначено, що на них зійшов Святий Дух, тому їхня віра стала сильною, мов кремінь.

Після того, як Син Божий був розіп’ятий та вознісся на Небо, з’явилося чимало прихильників християнської віри. Проте влада Єрусалиму продовжувала гоніння на вірних ще певний час. Їх не лише переслідували, але й жорстоко катували, а потім вбивали. За любов до Христа був вбитий, “наче ягня”, і Никанор.

Разом з іншими двомастами християнами його було вбито того ж дня, коли від побоїв камінням загинув святий архідиякон Стефан.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,170