11 грудня – день пам’яті святих Василя, Стефана, Григорія та святого мученика Іринарха Севастійського

today 11.12.2022 query_builder 07:53 remove_red_eye 65 bookmarks Новини

11 грудня в православній церкві вшановується пам'ять трьох святих — Василя, Стефана, Григорія та святого мученика Іринарха Севастійського.

Стефан народився в 750 році в Константинополі, в сім'ї благочестивих християн. Згідно з легендою, мати Стефана дуже довго молилася, щоб у неї народився син, і коли це сталося, через кілька років батьки віддали сина в пустелю на виховання старцю. Після його смерті Стефан прославився багатьма подвигами, до нього стали приходити люди, і в тій печері була утворена обитель.

За часів гоніння на християн Стефан підтримував віруючих, а тим, у кого не було достатньо сил, рекомендував ховатися. Пізніше його самого за небажання зраджувати християнську віру, кинули в темницю.

Ідолопоклонники вмовляли Стефана відректися від Господа, але він не погодився. Тоді його заслали на острів, куди за ним пішли його сподвижники, там він заснував свою нову обитель. За своє життя Стефан зробив багато чудес і помер у старості.

Також 11 грудня - день пам'яті мученика Іринарха.

Іринарх походив із міста Севастії, був катом при стратах мучеників. За часів правління Максиміана і Діоклетіана, йому було видіння - він побачив, як страждають жінки за Христа, одумався, відрікся від ідолів і став сповідувати християнство. Його намагалися втопити в болоті і спалити в печі, але він виходив неушкодженим. Тоді в 303 році його стратили мечем.

Фото - із відкритих джерел

87 запитів за 0,181