11 липня день пам`яті мученика Кира та священномучениці Феодосії

today 11.07.2022 query_builder 07:20 remove_red_eye 122 bookmarks Новини

Сьогодні, 11 липня, святкують день пам`яті мученика Кира. Він був лікарем і лікував людей безкоштовно, тому і прозвали його безсрібником. Багатьох людей навернув у християнство. За часів гонінь він перебрався в Аравійську пустелю і продовжував молитвою зцілювати хвороби, інформує Lviv.Media.

Також християни вшановують священномученицю Феодосію. До цієї дати дозріває жито, і його починають прибирати з полів. Збір жита був великим святом для наших предків і відзначався застіллям. У лісах 11 липня з'являються перші гриби, повідомляє УНІАН.

На Феодосію починали висаджувати боби і сіяти гречку. Господині в цей день пекли в печі гречаний хліб, а кірки і крихти від хліба давали в їжу худобі.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

дозріває чорниця – починай косити жито;

мокре літо – осінь буде ясна;

на сосні багато шишок – добре вродить ячмінь;

якщо зозуля кувати перестала, то зима буде рання;

погода безвітряна, а ліс шумить – до дощу;

клен “плаче” – через 3-4 дні випадуть опади;

вода в річках і колодязях прибуває – до негоди;

якщо в цей час почався ранній листопад, то у вересні всі дерева будуть стояти без листя;

бджоли не вилітають з вуликів - до швидкого дощу;

якщо день спекотний, то гриби в лісах з'являться нескоро;

туман стелиться над водою - до мокрої і похмурої погоди;

якщо з'явилося багато павуків, то погода буде ясною і сонячною;

багато жита дозріло - грибів і горіхів буде багато.

11 липня не можна збирати мед, тому що він заграє. Не слід віддавати борг (погубите свою удачу). Не варто спати вдень (болітиме голова). Не можна стригти маленьких дітей. Не слід робити операцію (в іншому випадку її доведеться повторити). Не можна грати весілля, бо ще два рази підете під вінець.

Також не можна займатися важкою працею, ремонтом, лагодженням, будівельними роботами, генеральним прибиранням і т. д. Не слід говорити грубі слова, сваритися і ображатися, скандалити з родичами. За повір'ями, якщо сьогодні посваритеся з рідними, то більше не помиритеся.

Не можна ставитися образливо до землі, квітів, трави і дерев. Не ламайте гілки дерев і не рвіть рослини без потреби. Не варто купатися в річках і озерах, набирати в них воду і мочити ноги.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,208