11 листопада – день Анастасії Овечниці і Авраама Овчара

today 11.11.2022 query_builder 08:28 remove_red_eye 44 bookmarks Новини

У православній церкві 11 листопада відзначається день Анастасії Овечниці і Авраама Овчара, розповідає «Главком».

Анастасія народилася в знатній сім’ї. Коли їй виповнилося 3 роки, вона осиротіла. Її забрали на виховання в жіночу християнську громаду, розташовану недалеко від Риму. Наставницею дівчинки стала Софія.

Анастасія виросла красивою дівчиною. Багато знатних чоловіків домагалися її прихильності, але вона всім відмовляла. Коли їй виповнився 21 рік, її викликав до себе градоначальник Пров. Йому вона повідомила, що вірує в Ісуса Христа і відмовляється поклонятися язичницьким богам, а також вибирати багатого чоловіка. За це дівчину виставили оголеною перед жителями міста.

Анастасія перед народом почала викривати Прова в гріхах, за що була жорстоко замучена і обезголовлена. Тіло її кинули на розтерзання диким тваринам. Однак наставниця Софія і місцеві християни знайшли тіло дівчини і поховали.

Авраам Ростовський народився в місті Чухлома (Костромська область). Хрестили його з ім’ям Аверкій. Був він сином благочестивих батьків, з раннього віку присвятив себе служінню Богу і постригся в ченці.

Згідно з переказами, на озері Неро він спорудив собі хатину. Неподалік від нього жило плем’я, яке поклонялося богові Велесу. Одного разу перед Авраамом з’явився Іоанн Богослов, щоб вручити йому жезл з хрестом. За допомогою жезла преподобний розтрощив кам’яний ідол і на його місці звів храм Іоанна Богослова. Авраам зміг долучити до християнської віри багатьох язичників.

11 листопада в південних регіонах закінчували стригти овець. Ще в цей день вирушали до церкви, щоб помолитися заступниці і покровительці вівчарів – святій Анастасії. Вівчарів в цей день пригощали гостинцями, бажали їм міцного здоров’я і довгого життя.

Говорили, що завдяки такому подарунку вівці будуть здорові та збережені. Самі ж вівчари влітку, пасучи овець, ставили на деревах ікону святої Анастасії: говорили, що вона сама може вберегти свійських тварин від вовків.

Цей день не варто проводити в компанії малознайомих людей. Можливі сварки на рівному місці.

Дитину одну залишати не можна, інакше трапиться з нею неприємність.

Не слід сваритись, кричати та ображати когось.

Не можна ходити босоніж по росі.

Не варто займатись важкою фізичною працею.

Не можна піддаватись шкідливим звичкам та їсти жирну їжу.

Не треба дивитись у дзеркало до світанку.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо хмари низько, то незабаром прийде похолодання;

якщо гучно воркують голуби, то до хорошої погоди;

якщо на березі ще залишилось листя, то буде ще кілька теплих днів;

якщо птахи гучно кричать вранці, то до негоди;

небо має чистий яскраво-блакитний колір - буде хороша погода

якщо навколо місяця утворюється червоне коло — слід чекати на мокрий сніг із вітром;

калина вже достигла, а листя на ній ще зелене — буде тепла осінь.

Фото - Главком

85 запитів за 0,174