11 лютого – день перенесення мощей Ігнатія Богоносця, день пам’яті преподобного Лаврентія Печерського

today 11.02.2023 query_builder 08:51 remove_red_eye 52 bookmarks Новини

Сьогодні, 11 лютого, в православному календарі — день перенесення мощей Ігнатія Богоносця. Він був саме тою дитиною, яку Ісус Христос взяв на руки та передрік всім людям завжди відчувати себе дітьми, щоб отримати можливість увійти до Царства Божого. Як говорив сам Ігнатій, він все своє життя носив у серці Бога, тому його прозвали Богоносцем.

Народився він в Антіохії, де пізніше став єпископом. Був учнем апостолів Павла та Іоанна. Часто допомагав їм у проповідях. Також намагався постійно працювати: допомагати нужденним, навчати християнським традиціям, зцілювати людей і боротися з єретиками.

Коли правив імператор Траян, то Ігнатій постраждав за Христа. Його кинули до клітки з левами і дикі звірі розірвали святого.

108 року останки були перенесені в передмістя Антіохії, а 438 року в саме місто Антіохію. Коли його взяли перси 540 року (за іншими джерелами 637 року), мощі священномученика повернули до Рима. Вони зберігалися в храмі папи Климента.

Саме священномучеником Ігнатієм були введені антифони (почерговий спів двох хорів), які стали дуже популярними під час богослужінь.

Також у цей день православні віряни вшановують пам’ять преподобного Лаврентія Печерського, єпископа. Преподобний Лаврентій жив у 12 столітті. Вважається затворником Печерським, єпископом Туровським. Відомо, що трудився у затворі в монастирі великомученика Димитрія, біля Печерського монастиря, а потім перейшов до Києво-Печерської обителі.

1182 року преподобного Лаврентія звели на кафедру Турівську, в Гомельській області. Так він став наступником святителя Кирила. Єпископ Туровський мав дар зцілення.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,163