11 серпня – Різдво Миколая Чудотворця

today 11.08.2022 query_builder 06:36 remove_red_eye 110 bookmarks Новини

Сьогодні, 11 серпня, віряни вшановують Різдво Миколая Чудотворця. На відміну від більш відомих свят – Дня Святого Миколая 19 грудня (день його смерті) та Весняного Миколая 22 травня (день перенесення мощей святого в італійське місто Барі), – це свято довгий час було забутим у православній традиції, інформує «Главком».

Різдво Миколая Чудотворця було запроваджено у IX столітті разом із хрещенням Київської Русі. Під час правління Катерини І І у Російській імперії свято було скасоване, після чого про нього забули аж до ХХІ століття. У 2004 році Різдво Святителя Миколая Чудотворця було відновлене православною церквою.

У цей день прийнято відвідувати церкву, де проходять урочисті молебні на знак вшанування пам’яті Святого Миколая. За народним уявленням, Миколай Чудотворець є одним з найбільш наближених до Бога, тож молитви до нього у цей день вважаються дуже ефективними, особливо для хворих та знедолених.

Різдво Святителя Миколая Чудотворця у давнину нагадувало про наближення осені. Доволі часто вранці цього дня можна було помітити туман, який віщував гарний врожай ячменя і вівса. Відсутність заморозків цього дня пророкувала теплий початок осені, а якщо овес зеленіє вдруге за сезон, то варто очікувати багато дощів восени.

Жителі сіл збирали гриби і горіхи. Знахарі в цей день ходили по дворах і читали змови від злодіїв і розбійників. Ще вірили, що вночі відьми приходять корів доїти, після чого тварини починають чахнути просто на очах. Щоб цього не сталося, хліва міцно замикали, а всередині вішали різні обереги (червоні шовкові стрічки, квіти соняшника, чортополох, кропиву).

Наші пращури вважали, що у цей день не можна давати в борг, а свої борги варто повернути.

Як і під час інших церковних свят, на Різдво Миколая Чудотворця не можна поратися в городі та саду, шити, в’язати, займатися прибиранням або пранням.

Категорично заборонено лаятися, особливо зі своїми близькими, адже цей день має бути призначено для духовного розвитку і бажано провести його у гармонії із собою та іншими людьми.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

- якщо день видався теплим, то й на початку вересня буде стояти тепла і сприятлива для землеробства погода;

- ранковий туман – до поганого збору меду;

- якщо цілий день туман, то буде хороший урожай зернових культур;

- зелений овес – до дощової осені;

- багато ягід і горіхів – до холодної зими;

- якщо грибів мало в лісі, то зима буде сніжною і морозною.

92 запитів за 0,197