11 січня – День святих невинних немовлят Віфлеємських, день пам’яті Йосипа обручника, преподобних Марка, Феофіла та Іоанна

today 11.01.2023 query_builder 07:39 remove_red_eye 57 bookmarks Новини

За часів правління царя Ірода у Віфлеємі народився Син Божий - Ісус Христос. Правитель дізнався про це і наказав волхвам знайти немовля. Ті, почувши пораду ангелів, не повернулися в царство. Тоді Ірод віддав розпорядження - вбити всіх дітей молодше до двох років. Всього тоді загинуло 14 тисяч дітей. У той же час самого Ісуса Господь зберіг в Єгипті. За своє діяння Ірод був покараний - його вразила страшна хвороба, від якої він за два дні помер.

На честь пам'яті загиблих дітей сьогодні відзначається народне свято - Страшний вечір.

11 січня церква вшановує пам'ять Йосипа обручника, чоловіка Діви Марії та вихователя Ісуса Христа. Святий був покровителем сім'ї та шлюбу. Йому моляться, якщо хочуть зустріти свою любов.

А ще 11 січня - день пам'яті преподобних Марка, Феофіла та Іоанна.

Святі одночасно подвизалися в Києво-Печерських печерах. Марк своїми руками викопав безліч могил для подвижників і братії, вів благочестиве життя, носив важкі вериги і володів даром прозорливості.

Феофіл і Іоанн були відомі тим, що жили ніби однією душею і ревно служили Богу. Одного разу, коли Феофіл відправився в місто, брат його Іоанн захворів і помер. Феофіл приїхав і побачив, як Марк ховає його на тому місці, де була уготована могила для самого Феофіла. Святий розсердився, тоді Марк наказав Іоанну посунутися в могилі і той виконав прохання.

Феофіл став просити вибачення, але у відповідь почув пророцтво про швидку свою кончину. Злякавшись такого пророцтва, Феофіл роздав все своє майно і щодня плакав, тому осліп. Незабаром помер і був похований разом з Іоанном.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,170