12 березня – день пам’яті Григорія Палами, Прокопія Декателіта, Собор всіх преподобних отців Києво-Печерських

today 11.03.2023 query_builder 20:51 remove_red_eye 252 bookmarks Новини

12 березня відзначається кілька церковних свят. Сьогодні - друга неділя Великого посту, коли вшановують пам'ять святителя Григорія Палами. Також це день пам'яті святого Прокопія Декателіта і Собор всіх преподобних отців Києво-Печерських.

Святитель Григорій Палама, архієпископ Фесалонійський - один з найбільш шанованих вчителів Церкви, який вважав, що за подвиг посту і молитви Господь осяває віруючих Своїм благодатним Світлом.

Святитель жив в кінці XIII – на початку XIV століття. Був сином знатних батьків у Константинополі, отримав гарну освіту, але вирішив піти на святу гору Афон, де жив довгий час на самоті і безмовності. Ченці Афона практикували тривалу, відокремлену "розумну" молитву, молилися без слів - "Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене!" Тоді ж у Церкві з'явилися люди на чолі з Варлаамом Калабрійським, які звинувачували ченців у хибному вченні про молитву. Григорій Палама пережив гоніння, але потім його вчення було визнано істинно православним. Святитель помер близько 1360 року в сані архієпископа міста Салоніки, а до цього прославився даром зцілень і чудесами.

Також 12 березня - Собор всіх преподобних отців Києво-Печерських.

Собор всіх Києво-Печерських преподобних отців об'єднує святих з двох соборів - преподобних отців Києво-Печерських Ближніх печер і преподобних отців Києво-Печерських Дальніх печер.

Преподобні отці Києво-Печерської Лаври є покровителями ченців і помічниками для всіх православних у скорботі. До них звертаються за зціленням у важких недугах, за допомогою під час голоду і лих, за захистом в боротьбі з пристрастями і за підтримкою в різних справах.

А ще 12 березня – день памяті святого Прокопія Декателіта.

Прокопій Декаполіт жив у VIII столітті в Декаполісі. Вів скромне чернече життя в молитві і пості, але незабаром був змушений протистояти іконоборчому руху.

Святого схопили за наказом імператора Лева Ісаврянина, піддали жорстокому побиттю і кинули в темницю. На свободу він вийшов лише після смерті правителя. Залишок життя Прокопій Декаполіт провів в монастирі в чернечих подвигах, допомагаючи заблукалим вибрати шлях чесноти.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,245