12 квітня – Велика середа Страсного тижня, православні вшановують святого Іоанна Ліствичника

today 12.04.2023 query_builder 06:52 remove_red_eye 81 bookmarks Новини

Велика середа Страсного тижня. 

Події цього дня логічно пов’язані з тим, що потім відбулося у Великий четвер та п’ятницю, пише сайт "Ближче до Бога". Таємна нарада синедріону постановила знищити Ісуса, а Юда Іскаріот запропонував свою допомогу.

Церква нагадує про вечерю у Симона прокаженого у селищі Віфанія, коли одна “грішниця” вилила на голову Христа дорогоцінне миро і тим підготувала, за Його словами, до поховання. Ця подія стала взірцем покаяння у грошолюбстві.

Учні Ісуса жалкували про таку трату мира, а Він їм говорив: «Навіщо бентежите жінку? Вона добре діло зробила для Мене. Бо вбогих завжди маєте. Зливши миро це на тіло Моє, до погребіння Мене приготувала. Істинно кажу вам: де тільки буде проповідане Євангеліє це по всьому світу, сказане буде про те, що вона зробила, в пам’ять її» (Мф. 26; 10-13).

Також 12 квітня - день пам'яті святого Іоанна Ліствичника

Іоанн Ліствичник був родом із Константинополя і жив в VI-VII століттях, пише unian.ua. У 16 років він вирішив піти з мирського життя і поїхав до Єгипту, на Синайську гору, де через 4 роки став ченцем.

Майже 60 років Іоанн жив відлюдником, спочатку на Синаї, а потім в пустелі Фолу. В останні роки життя він став ігуменом Синайської обителі. Помер у 70 років, але де покояться його мощі, так і невідомо.

Своє ім'я - Ліствичник - Іоанн отримав за написаний ним твір "Лествиця", керівництво до духовного самовдосконалення людини.

У Велику середу підходять до завершення хатні роботи, готується знаряддя для крашанок і писанок.

Ілюстрація - із відкритих джерел

87 запитів за 0,154