12 листопада – день пам’яті священномученика Зиновія, мучениці Зиновії та апостолів від сімдесяти Тертія, Марка, Іуста і Артема

today 12.11.2022 query_builder 08:33 remove_red_eye 38 bookmarks Новини

Зіновій і Зиновія жили в III столітті, були братом і сестрою. Батьки виховали їх у благочесті, а після смерті залишили все своє майно дітям. А вони пожертвували його на благодійність. Господь ще за життя наділив їх чудовим даром - Зіновій міг зцілювати людей, а Зіновія зберегла обітницю дівоцтва, розповідає УНІАН.

Зіновій став єпископом, а коли Діоклетіан влаштував гоніння на християн, святий відмовився зраджувати Господа. Його довго мучили разом з сестрою, а потім стратили мечем.

Також 12 листопада - день пам'яті апостолів від сімдесяти.

Тертій, Марк, Іуст і Артем були святими апостолами. Тертій був єпископом в місті Іконії, проповідував християнство і хрестив усіх, хто хотів стати ближче до Бога. Святий Марк був єпископом в Аполлоніаді, знищував язичницьких ідолів.

Святий Іуст (Йосип) разом з Матвієм витягував жереб на місце Іуди, був проповідником і єпископом в Єлевферополі. Артем був єпископом в Лістрах, викорінював язичництво і поширював християнство. Всі святі апостоли померли в мирі.

Згідно з повір'ям, чоловіки повинні були в цей день сходити на полювання і принести додому зайця. М'ясо готували, а потім всі молоді дівчата його пробували - вважалося, що такий ритуал допоможе дівчині швидше знайти собі гідного чоловіка. Також в цей день люди звертали увагу на поведінку синичок - якщо птах постукає у вікно або залетить в будинок, значить, майбутній рік принесе щастя.

У цей день православна церква категорично забороняє ображатися, конфліктувати і сумувати. Байдикувати також не рекомендується - наші предки в цей день займалися безліччю домашніх справ.

Не варто цього дня порушувати обіцянку. Не слід на самоті гуляти в лісі, аби не заблукати. Не можна сьогодні витоптувати траву, ламати чагарники та дерева, а також кривдити звірів і птахів.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

птахи співають - зима буде недовгою, а весна - ранньою;

синиці клюють кору дерев - весна буде дощовою і сирою;

з ранку було холодно - чекайте теплої зими;

зустріти в лісі вовка - до біди.

якщо заєць перебіг дорогу, то бути невдачі;

щоб привернути до себе удачу потрібно погодувати птахів;

якщо багато синичок прилетіло в цей день, то скоро похолодає;

якщо випав сніг у вигляді дрібної крупи, насуваються сильні морози;

якщо 12 листопада мисливець піймав зайця, а рибалка – рибу, то весь рік у них буде вдалим;

дівчина, яка в цей день покуштує заячини, стане красивою і буде користуватися популярністю у протилежної статі.

85 запитів за 0,241