12 лютого – Собор Трьох Святителів, день пам’яті святого Іполита

today 12.02.2023 query_builder 08:40 remove_red_eye 68 bookmarks Новини

Сьогодні відзначається Собор Трьох Святителів. Василь Великий, Григорій Богослов й Іоанн Золотоустий запам'яталися в релігії як вчителі для всіх часів і народів. Вони зіграли виняткову роль у формуванні догматики, богослужіння та церковного життя.

Його започаткували ще в IX столітті, коли йшли гарячі дискусії, який з трьох служителів важливіший. Під час цієї суперечки вирішили, що вони всі є рівними, а тому навіки стали служителями Трійці.

Єпископ Іоанн за дорученням святителів об’єднав всі дні пам’яті цих святих в єдине свято. Перша згадка про вшанування пам’яті 12 лютого Собору Трьох Святителів датується 1076 роком.

Троє святителів народилися в родинах християн, а тому їх часто асоціюють з сімейною святістю. Василій Великий був архієпископом Кесарії Каппадокійської, церковним письменником та богословом. Разом зі своїм другом Григорієм Богословом він був каппадокійським Отцем Церкви. Іван Золотоуст та Григорій Богослов були архієпископами Костянтинопольськими, а також богословами.

Також 12 лютого — день пам'яті святого Іполита.

Був він єпископом Остії, яка розташовувалася в ті часи в Римському гирлі. Дізнався він про гоніння християн і їхні страждання за віру, та вирішив з'явитися на суд, хоч був вже в досить поважних літах. Там він хотів викрити язичників в нелюдських вчинках. За це довго мучили Іполита, потім зв'язали і кинули в море. Його мощі досі зберігаються в Римі.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,187