У народі цей день називають святом сімейної святості, оскільки три сім'ї святителів були аристократами, ревними вірянами, тому виховали своїх дітей у любові й повазі до віри.
В цей день слід задуматися, а чи правильно ви виховуєте своїх дітей.
Знахарі в цей день примиряють ворогів і зводять подружжя, які розійшлися. Для цього купують ікону трьох святих (Василя Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста). На стіл стелять нову скатертину, а на неї ставлять ікону. Запалюють три свічки і читають особливу змову на порозуміння і примирення ворогуючих.
Прийнято збиратися всією сім’єю після відвідин церкви, кликати в гості родичів. Після обіду варто провести розмову про Слово Боже і розповісти молодшим членам сім’ї історію трьох Святителів, про їхнє життя і про історію свята.
Здавна чоловіки цього дня займалися господарством, а саме облагороджуванням присадибної ділянки, ремонтом. Також можна полагодити щось в будинку, якщо це потрібно. Вірили, що такі дії притягують благополуччя.
Цього дня православна Церква категорично забороняє сваритися, лаятися, тому що конфлікт може затягнутися надовго. Якщо людина вже перебуває в суперечці, то 12 лютого потрібно помиритися. Жінкам не дозволяється вишивати, шити, в'язати.12 лютого забороняється шити і прясти.
Також не варто цього дня підковувати коней, бо інакше будуть ноги і руки боліти.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
якщо місяць червоного кольору, то буде сильний вітер;
вітряна погода 12 лютого на сирий рік;
в сад 12 лютого прийшли зайці, чекайте морозу;
іній на деревах до приходу тепла;
північний вітер означає, що буде сильне похолодання;
на сніг 12 лютого виходять миші, буде відлига;
кінь лягає на землю до снігу чи тепла;
сонце заходить за хмару, значить чекайте бурану;
сніг має форму великих пластівців — чекайте на відлигу;
біля будинку збираються ворони і ховаються під дах — будуть хуртовини.
Сьогодні, 12 лютого, на Київщині похмуро, вночі дрібний дощ зі снігом. Температура повітря становитиме +1 градус вдень та -2 вночі.
Фото з відкритих джерел