12 січня – день пам’яті мучениці Анісії Солунської, священномученика Зотика

today 12.01.2023 query_builder 07:20 remove_red_eye 59 bookmarks Новини

12 січня – день пам’яті мучениці Анісії Солунської. Народилася вона в кінці III століття в місті Салоніки (Греція) в досить багатій родині. Саме тому дівчина отримала непогану на той час освіту. Батьки сповідували християнство, прививали любов до Бога і у своєї доньки. Анісія рано осиротіла. В той час вона зрозуміла, що хоче бути ближчою до Господа, продала всі статки своєї сім’ї і відмовилася від будь-яких земних задоволень.

Мучениця Анісія присвятила весь свій час молитвам, суворому посту. Вона доглядала за хворими, нужденними та бідняками. Була захисницею сиріт і жебраків. В ті часи правителем був Максиміан Геркулій, який переслідував всіх християн. Їх безкарно вбивали і всіляко переслідували. Тому особливої уваги жінка приділяла жертвам таких тортур і переслідувань. Навіть відвідувала їх у в’язницях, хоча це і було досить небезпечно.

А вбив святу Анісію воїн-язичник, коли вона йшла до молитовного храму. Він хотів примусити жінку відвідати язичницьке свято, але вона заперечувала. Воїн витягнув меча і вдарив її. Поховали Анісію біля міських воріт. А коли в місті припинили катувати християн, то на її честь побудували храм.

Також 12 січня - день пам'яті священномученика Зотика. Він жив у Римі, був багатий і знаменитий, перебував на службі у царя Костянтина Великого. Відправився за ним, коли той переніс столицю з Риму до Константинополя. Пізніше, відмовившись від мирських благ, прийняв священний сан і став допомагати нужденним. Зотик взяв грошей у царя і влаштував лікарню, де лікував хворих і поранених, яких воїни збиралися топити в морі.

Після смерті правителя на престол зійшов його син Констанцій. Йому донесли, що святий брав гроші у його батька, тоді Зотика допитали - куди він витратив кошти. Святий показав лікарню і будинок допомоги, але Констанцій був упевнений, що святий купив коштовності і велів повернути їх назад. Зотик стверджував, що ніяких прикрас немає, йому не повірили і забили камінням на смерть.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,178