13 лютого — день пам’яті мучеників-безсрібників Кіра і Іоанна, святителя Микити

today 13.02.2023 query_builder 06:53 remove_red_eye 41 bookmarks Новини

Сьогодні, 13 лютого, — день пам'яті мучеників-безсрібників Кіра і Іоанна.

Кір жив в Олександрії та був лікарем, але людей лікував безкоштовно. Також він проповідував Євангеліє, навернув до Христа багато язичників. Він вважав, що потрібно зцілювати не лише від тілесних, але й від душевних мук. Коли почав цар Діоклетіан гоніння християн, Кір поїхав до Аравійської пустелі, де став відлюдником. Однак навіть там він продовжував зцілювати людей молитвою.

Іоанн жив в той самий час в місті Едесс. І почув він якось про святого Кіра та й захотів його знайти і стати вірним послідовником. Так він і зробив. Почули якось безсрібники, що в Єгипті схопили християнку з її трьома дочками. Поїхали Кір та Іоанн на допомогу, побоюючись, що жінка зречеться Господа від страшних мук. Вони відвідали її у в'язниці, де зміцнили дух. Дізнався про це правитель міста та й заарештував чоловіків. А потім піддав їх страшним мукам та стратив.

Також 13 лютого, в православному календарі день пам’яті святителя Микити. Він жив за часів правління в Київській Русі князя Ізяслава Ярославовича. На жаль, не збереглося точних даних про його життя. Лише відомо, що він досить рано прийняв постриг і довго боровся із диявольськими спокусами. Навіть існує легенда, нібито раз з'явився перед ним біс в образі янгола і сказав перестати молитися, а лише читати священні книги. Так Микита довго жив, поки ігумен Києво-Печерського монастиря не вигнав з його душі бісів.

Після цього випадку став Микита зразковим подвижником. Пізніше його навіть поставили на місце єпископа Новгорода. Багато зробив добрих діянь він за своє життя. Навіть міг гасити пожежі.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,169