13 жовтня – день пам’яті священномученика Григорія

today 13.10.2022 query_builder 05:21 remove_red_eye 66 bookmarks Новини

13 жовтня Православна церква вшановує пам'ять священномученика Григорія, просвітителя Вірменії, який походив із роду грузинських царів. Був святий родом із Парфії – держави, яка знаходилася між річкою Тигр і Перською затокою, розповідає «Главком».

Будучи єпископом, він проповідував Євангеліє і багатьох навернув до християнської віри.

За це вірменський цар Тірідат наказав скинути його в глибокий рів. За легендою, святий Григорій провів у цьому рові 15 років. Коли його звільнили з ув'язнення, він продовжив свою велику місію, залучаючи багатьох до віри в Христа. Священномученик мирно помер близько 335 року.

Сьогоднішнє свято люди називали "Григорій солом'яний". Люди здавна вірили, що на тринадцятий день жовтня по землі ходить нечиста сила і псує майно. Тому наші предки палили солому і читали змови, щоб захистити себе.

Також сьогодні рекомендується чинити добро, виконувати обіцянки і робити гарні вчинки.

У цей день наші предки не ходили в ліс і на природу - боялися гніву злих духів. Вважалося, що вони можуть напасти і завдати шкоди людині. 13 жовтня найкраще залишатися вдома.

Не варто багато перебувати на вулиці, якщо погана погода. Це загрожує не лише захворюваннями, але й зайвими матеріальними витратами.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

- якщо сніг випав, то зима ще не скоро настане;

- білка чисто вилиняла – до гарної зими;

- побачити вранці мороз на вікнах – до приходу гостей;

- сухий сніг випав – до врожайного літа;

- лелеки полетіли в теплі краї - наближаються морози.

92 запитів за 0,239