14 березня – день пам’яті святої преподобномучениці Євдокії

today 13.03.2023 query_builder 20:15 remove_red_eye 71 bookmarks Новини

14 березня в церковному календарі — день пам’яті святої преподобномучениці Євдокії. Вона була настоятелькою монастиря в Сирії, ранньо-християнською святою та мученицею. За походженням була самаритянкою, жила в місті Геліополіс (Келесирія — сучасний Баальбек).

В юності Євдокія була дуже вродливою дівчиною і жила розпусним життям. Якось до міста прибув Герман, який був настоятелем чоловічого та жіночого монастирів, він заночував в одному домі. Вночі він довго молився та читав Святе Письмо. Його голос розбудив Євдокію, яка спала у сусідній кімнаті. Дівчина почала прислухатися до його слів.

Наступного дня вона покликала Германа і прийняла хрещення після розмови з ним. Потім роздала своє майно і пішла з ним до жіночого монастиря. Незабаром навіть стала його настоятелькою. Завдяки благочестивому життю Бог наділив Євдокію вмінням робити чудеса. Коли про це довідався поганський управитель Геліополя Вінкентій, то наказав зарубати жінку мечем. Після свого покаяння жінка прожила ще 56 років і померла мученицькою смертю 120 року.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,210