14 грудня — день пам’яті святого Наума та Філарета Милостивого

today 14.12.2022 query_builder 07:41 remove_red_eye 75 bookmarks Новини

Сьогодні, 14 грудня, у православному календарі — день пам’яті святого Наума, який був одним із 12 малих пророків. Народився він на території північного Ізраїлю та проповідував, згідно з церковними переказами, в періоді між 727 і 698 рр. до н. е., розповідає ТСН

У ті часи правив цар Єзекія. Саме тоді було зруйновано царство ізраїльське. Святий Наум передбачив падіння Ніневії. В його старозавітній книзі викладено докладний перелік політичних і моральних подій, які вплинули на Ізраїль.

Багато передбачень, які зробив святий Наум щодо падіння Ніневії, збулися. Крім того, він ще й пояснював у своїх книгах, чому саме так сталося. Помер він у віці 45 років, був похований у рідному місті.

Також 14 грудня — день пам’яті Філарета Милостивого.

Жив Філарет у VIII столітті і виховувався в благочестивій та заможній сім'ї. Однак багатства йому не приносили задоволення. Йому було жаль бідняків, тому завжди намагався їм допомагати. Також не відмовляв у проханнях людям, тому Господь часто випробовував Філарета.

Якось на Пафлагонію напали араби, після чого у Філарета залишився лише будинок, два воли та корова. Хоч втрати були відчутними, святий чоловік віддав спочатку вола, а потім і корову з телятком жителям іншого міста. Потім роздав бідним весь свій одяг та хліб, промовляючи, що у нього і так багато скарбів. За ці діяння Господь повернув Філарету всі його багатства.

Тоді цариця Ірина намагалася знайти своєму сину дружину. Веліла вона зібрати найкрасивіших дівчат царства. Вибрали у підсумку внучку Філарета, як стала царівною. Філарет піднявся ще вище, але не припиняв допомагати бідним. Прожив він так до самої смерті, а потім заповів все своє багатство рідним. Всі вони, як і святий, не відмовлялися від допомоги нужденним.

Фото із відкритих джерел

87 запитів за 0,198