15 грудня — день пам’яті святих Авакума та Афанасія Печерського, мучениці Миропії

today 15.12.2022 query_builder 07:29 remove_red_eye 46 bookmarks Новини

Сьогодні, 15 грудня, відзначається день пам’яті святого Авакума. Він вважається восьмим із 12-ти малих пророків. На жаль, у Святому Писанні неможливо знайти відомості про його життя чи походження. Однак існує версія, що Авакум був сучасником пророка Єремії та жив до вавилонського потоку. Згідно з переказами, Авакум жив під час взяття Єрусалиму і тільки два роки не дожив до того моменту, як євреї повернулися з єгипетського полону.

Також є історія про те, що саме Авакум приносив їжу пророку Даниїлу, котрий був кинутий у рів разом з левами. Відомою є книга пророцтв, написана Авакумом, що складається з трьох частин.

А же 15 грудня — день пам'яті Афанасія Печерського.

Святий вів самітницький спосіб життя у Києво-Печерській лаврі. Він тривалий час хворів, а коли помер, то братія прийшла його ховати на третій день. Люди дуже здивувалися, адже побачили, що Афанасій сидить собі і плаче. Тоді попросили Афанасія розповісти, як він воскрес, що він бачив у загробному житті. Нічого він не відповів на це, лише сказав одне слово: "Рятуйтеся". Потім порадив молитися Господу та ніколи не зраджувати його у вірі.

Сказавши таке передбачення, Афанасій пішов у печеру і жив там ще 12 років. Харчувався святий лише водою і хлібом. Помер 1176 року.

Також сьогодні — день пам'яті мучениці Миропії.

Жила Миропія у II столітті, народилася у благочестивій сім'ї. В той час гоніння на християн почав імператор Деків. Дівчина разом зі своєю матір'ю поїхала до Хіоса. Незабаром туди прибув також воєначальник Нумерій. Одного з вірян він замучив до смерті, а потім наказав кинути розтерзане тіло звірам на поживу. Щоб інші віряни не поховали тіло, поставив поряд варту.

Миропія вирішила зачекати, поки всі заснуть, а тоді забрала тіло та поховала його. Нумерій дуже розгнівався на варту, наказав знайти останки, інакше стратить воїнів. Миропії стало шкода невинних стражників, тому вона вийшла та зізналася про свої діяння. За це її кинули до в'язниці, довго мучили, а потім стратили.

91 запитів за 0,193