15 серпня — день пам’яті святого Стефана

today 15.08.2022 query_builder 06:56 remove_red_eye 45 bookmarks Новини

У понеділок, 15 серпня, церква вшановує пам’ять святого Стефана, інформує ТСН.ua.

Коли святого першомученика Стефана побили камінням фарисеї та їх прибічники, то його тіло залишилося на поживу звірів та птахів. Однак на другу ніч іудейський законовчитель Гамаліїл, який в той час почав схилятися до віри в Господа, послав відданих людей забрати тіло святого. Поховав його Гамаліїл на своїй землі, недалеко від Єрусалиму.

415 року мощі знайшли і урочисто перенесли до Єрусалиму. Сталося це за архієпископа Іоанна та єпископів Єлевферія Севастійського та Єлевферія Ієрихонського. Від того часу біля мощів здійснювалися Господні зцілення.

Коли правив цар Феодосій Молодший, мощі святого Стефана перевезли до Константинополя та поклали в церкві на честь святого диякона Лаврентія. А коли закінчили будувати храм на честь першомученика, то перенесли їх туди.

У цей день наші предки косили отаву-траву, що залишається після покосу. Збирали яблука і сливи, пізній урожай вишні. Щоб урожай не зіпсувався, сіно ховали від негоди.

Цього дня не можна ображати тварин; здійснювати великі і важливі справи; проводити обстеження або починати лікування; лаятися і сумувати. Не їжте м'ясні, рибні та молочні страви.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

тиха погода, але ліс шумить - буде гроза;

дме вітер з річки на берег, а ввечері міняється - чекайте на хорошу погоду;

вранці туман з росою до паркої погоди;

яка з ранку погода стоїть - такою вона буде 6 тижнів;

павуки акуратно плетуть павутину - до дощу;

кішка шкребе кігтями - наближається негода;

жаби голосно квакають - до дощу;

почути свист бурундука - до погожого і безвітряного дня.

92 запитів за 0,177