15 травня – святителя Афанасія, архієпископа Олександрійського, перенесення мощей благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба

today 15.05.2023 query_builder 07:43 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

Святитель Афанасій народився близько 297 року в місті Олександрії в родині благочестивих християн. Отримав гарну освіту і з малих років вивчав Святе Письмо, інформує unian.ua.

Якось, граючи з однолітками, вони вирішили хрестити своїх друзів-язичників. Афанасія обрали "єпископом", і він провів обряд. За цим усім спостерігав із вікна Олександрійський Патріарх Олександр. Він покликав до себе дітей і їхніх батьків, поговорив із ними і з'ясував, що обряд хрещення діти провели за всіма правилами. Патріарх визнав хрещення дійсним. Афанасія згодом приєднали його до кліру, а потім посвятили в сан диякона, і він супроводжував Патріарха Олександра в 325 році на I Вселенський Собор в Нікеї.

Після смерті святого Патріарха Олександра Афанасія обрали його наступником. Усе життя він керував Церквою і витерпів за цей час багато гонінь. Але, незважаючи на це, продовжував твердо відстоювати віру і виступати проти аріанської єресі. У якийсь час він залишився єдиним православним єпископом, оскільки всі інші ухилилися до єресі.

Помер Афанасій у віці 76 років. Збереглися його праці на захист православ'я.

15 травня - перенесення мощей благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба

Борис і Гліб - у хрещенні Роман і Давид - були молодшими синами великого київського князя Володимира Святославича, Володимира Красне Сонечко, а також братами Ярослава Мудрого і Святополка Окаянного.

Борис народився в 986 році, Гліб - в 990 році. Молоді князі отримали землі від батька: Борис - Ростов, а Гліб - Муром. Як і їхній батько, брати вели благочестивий спосіб життя і цікавилися святими писаннями, але прожили коротке життя, бо стали жертвами міжусобиці.

Після смерті князя Володимира I в 1015 році престол перейшов до старшого сина Святополка Туровського - по праву спадкування, але не з волі батька. Щоб не втратити владу, Святополк вирішив убити Бориса, Гліба і Святослава. Борис загинув у віці 29 років, а Глібу було 25 років. Їх називають князями-страстотерпцями, бо вони загинули не за віру, а за те, що проявили незлобність і виконували Божі заповіді. Мощі Бориса і Гліба знаходяться в храмі у Вишгороді і вважаються чудотворними. Відомо шість випадків зцілення людей на їхній могилі - святі допомогли одужати сліпим, німим і кульгавим.

Борису і Глібу моляться про одужання від хвороб, особливо від сліпоти і хвороб ніг, просять захистити від недоброзичливців, приборкати ворожнечу і злобу, зберегти мир в сім'ї і допомоги захисникам Батьківщини.

87 запитів за 0,211