15 жовтня – День пам’яті Кипріяна, Іустини та Феоктиста, а також блаженного Андрія

today 15.10.2022 query_builder 19:15 remove_red_eye 48 bookmarks Новини

У суботу, 15 жовтня, православні вшановують пам’ять Кипріяна, Іустини та Феоктиста.

Кіпріян жив в Антіохії і з дитинства навчався язичницької філософії, а досягнувши зрілості, був присвячений в жерці, пише mig.com.ua.

Говорили, що він знайшов велику силу і бачив самого князя пітьми. У тому ж місті жила дівчина Іустина, яка не тільки сама прийняла християнство, але і звернула до своєї віри батьків. Юнак Аглаїд, намагаючись спокусити Іустину, звернувся за допомогою до Кіпріана, але, незважаючи на чари жерця, дівчина залишалася непохитна. Це змусило Кіпріяна і самого повірити в Христа. З покаянням він прийшов до церкви і прийняв хрещення. Потім Кіпріян гаряче проповідував християнство і навернув до християнства стільки язичників, що все капища в його єпархії виявилися занедбані – просто стало нікому приносити жертви ідолам.

Іустина ж пішла до монастиря і стала там ігуменею. Під час гонінь на християн обидва вони були схоплені, язичники піддали їх мукам і, врешті-решт, стратили.

Побачивши страждання християн, воїн Феоктист, який стояв в обороні, теж оголосив себе християнином і був страчений разом із Кіпріаном і Іустиною.

15 жовтня – день пам’яті блаженного Андрія

Святий жив у X столітті в Константинополі. Ще з молодих років він захопився священними писаннями і став ходити в храм Божий. Кілька разів Господь являвся до Андрія і закликав його до подвигу юродства. Після цього святий почав ходити вулицями в образі схибленого, терпів знущання і глузування людей. Ночував на вулиці, замерзав, але стійко виносив всі тяготи і позбавлення.

Милостиню, яку йому подавали, Андрій роздавав жебракам, голодував по кілька днів.

За такі подвиги Господь удостоїв святого дару прозорливості. Андрій побачив Пресвяту Богородицю і помер у 66 років.

Фото - з відкритих джерел

85 запитів за 0,166