16 листопада – день пам’яті святої Анни Всеволодівни

today 16.11.2022 query_builder 07:50 remove_red_eye 63 bookmarks Новини

За церковним календарем сьогодні віряни відзначають День святої Анни Всеволодівни – дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі її прозвали Холодною, бо погода в ці дні починала змінюватися, наставали холоди і зима вступала у свої права.

Анна (Янка) Всеволодівна народилася в 1054 році в місті Переяславі, де і провела все своє дитинство. Її батьками були великий князь київський Всеволод Ярославович і грецька царівна. Батько дав їй княже виховання: вона навчилася грамоти, філософії, історії, риторики, грецької мови.

Ставши прекрасною дівчиною, заручилася з візантійським царевичем Дуком Старшим.

Коли її судженого насильно постригли в ченці, вона вирішила присвятити себе Господу Богу. Відвідавши Візантію, оглянувши жіночі монастирі, стала просити батька і митрополита Іоанна II заснувати таку ж обитель на Русі

У 1068 році у Київській Русі був поставлений перший жіночий монастир — Андріївський, в якому Анна і стала ігуменею.

У ньому була відкрита перша на Русі школа для дівчаток, в якій, крім необхідних основ, викладали і різні жіночі ремесла. Після смерті митрополита Анна Всеволодівна сама брала участь в направленні в церкву нового владики з Візантії.

Цього дня не рекомендується пускати в будинок незнайомців, інакше протягом усього тижня доведеться спілкуватися з неприємними особистостями.

Краще відкласти підписання контрактів або угод на інший день. Всі домовленості, укладені 16 листопада, приречені на провал.

Необхідно уникати великого скупчення незнайомих людей. Вважається, що взаєморозуміння в цей день «спить». Тому є ймовірність дрібних сварок і конфліктів.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо на річці стоїть лід, то в наступному році буде хороший урожай хліба;

якщо до вечора мороз, то зима буде теплою;

вранці мороз вдарив – випаде багато снігу;

миші риють ями – до похолодання;

якщо сніг лежить, а листя ще не на всіх деревах обсипалися, то наступний рік буде важким і неврожайним;

дим з димаря стовпом іде – до морозної погоди.

92 запитів за 0,194