У цей день належало зробити генеральне прибирання - вимести і вишкребти найдальші кути, прибрати в шафах, провітрити кімнати. Робили це, щоб все погане покинуло дім. Також 17 березня потрібно було зробити і повісити шпаківні.
Адже у народі це свято носило назву Герасим-граківник. В цю пору перелітні птахи повертаються із теплих країв, що передвіщає прихід весни. В давнину люди зустрічали граків, вважаючи, що ті захищають домівки від нечистої сили. Незаміжні дівчата мали звичай ворожити 17 березня: вони швидко вибігали з дому та дивилися, хто перший піде назустріч. Якщо жінка – то дівчина заміж вийде цього року.
Наші предки цього дня виганяли з дому мару — злих духів.
17 березня забороняється ображати птахів і ні в якому разі не можна розоряти їх гнізда - інакше не бачити щастя на землі. Не радять в цей день робити великі покупки або вирушати в далеку подорож - можна залишитися без грошей і даху над головою. Не можна було також залишати в будинку старе взуття - в ньому могла сховатися нечиста сила, тому все зношене викидали. Не варто цього дня проводити будь-які медичні операції.
Заборонено відмовляти тим, хто просить милостиню. Не варто кричати та лихословити. Не можна готувати та їсти страви тваринного походження, оскільки триває піст.
Не тримайте вдома поламані чи старі речі.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
• якщо граки граються – буде гарна погода;
• птахи осідають на старих гніздах – до спокійної та дружньої весни;
• кричать ворони чи граки – невдовзі піде дощ;
• ясне небо віщує гарний урожай ягід;
• граки зграями в'ють гнізда на мінливу погоду;
• на вулиці чимало птахів — буде тепло;
• безхмарна ніч — на теплу весну.
17 березня на Київщині хмарно з проясненнями. Вночі невеликий дощ та мокрий сніг, вдень без істотних опадів. Температура по області вночі від 1°С тепла до 4°С морозу, вдень 4-9°С тепла; у Києві вночі близько 0°С, вдень 6-8°С тепла.
Фото з відкритих джерел