17 лютого — день пам’яті Миколи Сповідника, Ісидора Пелусіота

today 17.02.2023 query_builder 07:58 remove_red_eye 58 bookmarks Новини

Сьогодні, 17 лютого, в православному календарі — день пам’яті Миколи Сповідника. Жив він у IX столітті. Народився в християнській благочестивій родині на острові Крит. Коли Миколі було 10 років, батьки відправили його до училища при монастирі. В 16 він вже прийняв чернечий постриг.

Коли імператором був Лев Вірменин, Микола Сповідник, як і Феодор Студит, часто опинявся в темницях, де його сильно і довго мучили. Однак він не відмовився від християнської віри та продовжував сповідувати.

За часів правління цариці Феодори настав спокій, однак вона правила недовго. Згодом престол посів інший цар, і Миколу відправили на заслання. Поневірявся він 7 років, потім прибув до Студійського монастиря як бранець. Звільнився лише тоді, коли царство отримав Василій I Македонянин. Прийняв тоді він настоятельство і отримав від Господа дар зцілення.

Також 17 лютого — день пам'яті Ісидора Пелусіота. Народився він в Олександрії, де виховувався в родині благочестивих християн. В молодому віці вирішив покинути батьків та поїхати до пустелі біля міста Пелузії. Саме тому отримав прізвисько Пелусіот. Прославився там як відчайдушний сповідник, до якого приходили ченці.

Згодом вирушив він до Константинополя, щоб отримати настанови від Іоанна Златоуста. Там його обрали в настоятелі, тому що вважали мудрим і відповідальним. Проповідував всіляко монастирські догми й закони, зміцнював віру в Бога. Найбільшим щастям вважав можливість повернути душу людини до Господа.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,182