17 травня – день пам’яті святої мучениці Пелагії

today 17.05.2023 query_builder 07:39 remove_red_eye 57 bookmarks Новини

Сьогодні, 17 травня, православні християни вшановують пам'ять Пелагії-Заступниці.

Пелагія жила в III столітті в місті Тарсі (Мала Азія), пише unian.ua. Вона була родом із знатної родини і дуже вродлива. Одного разу, почувши проповідь про Ісуса Христа, дівчина увірувала в Бога і вирішила присвятити Йому все своє життя.

Але син імператора Діоклетіана не знав про це і вирішив одружитися з дівчиною. Вона відмовила зі словами: "Я вже побралася з Сином Божим, Царем Безсмертним". Хлопець розгнівався, але залишив Пелагію в надії, що та передумає. Але цього не сталося: красуня зі слугами вирушила на пошуки єпископа Клінона і попросила хрестити її. Тоді ж дівчина отримала дар зцілення, і коли її слуги раптово осліпли, змогла повернути їм зір.

Мати Пелагії, дізнавшись, що дочка хрестилася, сильно розгнівалася, бо хотіла стати свахою імператора. Вона пішла до імператорського сина і все розповіла йому. Той так сильно засмутився, що покінчив життя самогубством. Пелагію доставили до царя для покарання, але імператор, побачивши дівчину, вирішив сам одружитися з нею. Коли Пелагія відмовила і йому, то правитель наказав розпалити мідного вола. Свята сама пішла у вогонь - її тіло розтануло, як масло і розлилося, як пахуче миро, а все місто наповнилося пахощами.

Мощі святої Пелагії поховали на найвищому пагорбі, а під час царювання імператора Костянтина над ними побудували церкву.

87 запитів за 0,932