17 жовтня – день пам’яті мученика Єрофія (Ієрофія), преподобного Аммона, преподобномученика Петра

today 17.10.2022 query_builder 06:31 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

У церкві 17 жовтня вшановується пам’ять мученика Єрофія (Ієрофея), який жив в Афінах у I столітті. Одночасно з Діонісієм навернений у християнство, він став учнем апостола Павла. Ним же був освячений в сан єпископа, у той час Єрофій вже був членом афінського ареопагу, розповідає «Главком».

Переказ свідчить, що Єрофій і Діонісій своїми очима бачили поховання Богоматері. Що стосується подальшої долі Єрофія, то він був убитий язичниками після того, як намагався проповідувати християнство серед них.

Також 17 жовтня - день пам'яті преподобного Аммона, інформує УНІАН.

Аммон походив з Єгипту, народився в сім'ї благочестивих людей. Одружився з богобоязливою дівчиною, переконав її залишитися незайманою. Жило подружжя, як брат з сестрою. 20 років вони прожили в молитві, пості і працях, потім розійшлися. Аммон оселився в пустелі, де пробув ще 22 роки. Навколо нього зібралося багато відлюдників, як і навколо його дружини, яка заснувала обитель у себе вдома. Помер близько 350 року.

А ще сьогодні - день пам'яті преподобномученика Петра.

Петро був єпископом в Капітолії, за переказами постраждав в III або IV столітті. Перед тим, як потрапити до язичників, звернув до Христа свою дружину і онуків. Син імператора, затіявши гоніння на християн, привів Петра до батька. Там мученику відсікли кінцівки, вирвали язик і очі. Після цього спалили.

Здавна існує традиція заготовляти у Єрофіїв день особливу настоянку. Для цього заздалегідь сушать запашні трави (звіробій, майоран, буркун, материнку, чебрець, полин, м’яту, аніс), заливають їх горілкою і протягом місяця настоюють в темному місці. Цю настоянку приймають при відсутності апетиту і при шлункових захворюваннях.

Господині в Єрофіїв день традиційно переглядали і провітрювали зимовий одяг із взуттям.

Сьогодні християни моляться Ієрофію Афінському. Ви можете попросити у нього захисту, бо 17 жовтня вважається одним з найнебезпечніших днів у році. Чорні чаклуни сьогодні особливо активні і можуть накликати нещастя на будь-яку людину.

Наші предки вірили, що 17 жовтня нечиста сила виходить до людей і може нашкодити. Тому без особливої необхідності краще нікуди не ходити і залишатися вдома. Сьогодні не можна нікому довіряти - великий ризик, що вас обдурять. Весілля грати теж небажано - шлюб буде нещасливим.

Не рекомендується сьогодні зловживати алкоголем і ліками. Вважається, що і те, і інше призведе до проблем зі здоров'ям.

Збереглися такі народні прикмети на 17 жовтня:

сніг пішов сьогодні - зима буде сонячною і морозною;

якщо піти сьогодні в ліс - лісовик зашкодить;

вечірня зоря червоного кольору – до вітряної погоди;

кінь фиркає – до тепла, хропе – до негоди;

свиня тягає солому – до бурі.

Фото з відкритих джерел

85 запитів за 0,177