18 грудня – день пам’яті Сави Освяченого та преподобного Каріона

today 18.12.2022 query_builder 07:06 remove_red_eye 53 bookmarks Новини

18 грудня православні вшановують пам’ять преподобного Сави Освяченого (439 – 532 роки життя), який прославився створенням богослужбового і монастирського Єрусалимського статуту, а також заснував декілька монастирів та лавр.

Сава народився в Каппадокії в благочестивій християнській родині, і вже з восьми років жив у монастирі святої Флавіани. Хлопчик швидко опанував науку грамоти і вивчив Святе Писання. У 17-річному віці прийняв чернечий постриг, і через деякий час слава про благочестивого Саву широко розійшлася регіоном – як свідчать церковні перекази, преподобний володів даром творити чудеса своїми молитвами.

Сава подорожував, був відлюдником, і біля печери, в якій він жив, незабаром утворилася громада і був побудований храм, який згодом назвали Великою лаврою преподобного Сави Освяченого.

Пізніше преподобний створив ще кілька подібних місць, а також притулок для жебраків, лікарню і богодільню. Помер у віці 95 років, віддавши вірі все своє життя.

Також 18 грудня — день пам'яті преподобного Каріона.

Жив Каріон у IV столітті. Були в нього дружина та діти, і вела їхня родина благочестиве життя. Незабаром чоловік виявив бажання піти в монастир, щоб служити там Богу та бути подвижником. Дочку залишив він матері, а сина взяв із собою. Виховав він його в християнських традиціях. А коли син Каріона виріс, то постригся в ченці. Батько та син обидва заслужили любов Господа, а тому їх зарахували до лику святих.

Фото з відкритих джерел

91 запитів за 0,219