18 лютого — день пам’яті святої мучениці Агафії, ікони Божої Матері “Стягнення загиблих”

today 18.02.2023 query_builder 08:00 remove_red_eye 54 bookmarks Новини

Сьогодні, 18 лютого, в православному календарі — день пам’яті святої мучениці Агафії. Народилася вона в Палермо в родині благочестивих християн. Тоді правив імператор Декія, який був відомий своїм жорстоким ставленням до всіх, хто вірив у Бога. Коли язичники дізналися про дівчину, то схопили її та почали готувати до суду.

Поселили на деякий час у жінки, в якої було п'ять доньок. Вони намагалися спокусити Агафію гарними нарядами і прикрасами, переконати відмовитися від Христа. Однак християнка відмовилася і готувалася до страти.

Довго мучили кати Агафію, однак Господь зцілював всі її рани. Потім нагородив мученицьким вінцем і забрав до себе на небо.

Також 18 лютого — день ікони Божої Матері "Стягнення загиблих"

Про те, коли саме з'явилася ця ікона, достовірно невідомо. Однак до неї віряни здавна звертаються, як до останньої надії у важкий час. Існує історична довідка, що такі образи Богоматері являлися жителям сучасної Харківщини 1700 року. Тоді ікона допомогла позбутися страшної епідемії холери.

Також до цієї ікони зверталися дівчата, які хотіли знайти своє кохання та вдало вийти заміж. А жінки просили захисту для своїх дітей. Допомагала Божа Матір також біднякам, хворим і всім тим, хто перебуває на порозі відчаю.

87 запитів за 0,173