19 вересня вшановується архангел Михаїл, день пам’яті преподобного Давида та священномученика Кирила

today 19.09.2022 query_builder 06:44 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

19 вересня православні віряни вшановують архангела Михаїла – одного з найбільш шанованих біблійних персонажів. Слово «архангел» означає «старший посланник», а його ім'я буквально перекладається як «Хто як Бог», розповідає «Главком».

У православ'ї архангел Михайло іменується архистратигом і шанується як глава святого воїнства ангелів, що стоять на сторожі закону Божого. Таким чином, його вважають покровителем і соратником християн, які виступають проти сил зла. Також Михайла називають захисником душ померлих, оскільки саме він переніс на небо душі Авраама і Богородиці. Він же, за повір'ям, охороняє врата раю.

До архангела Михаїла було заведено звертатися з молитвами про зцілення від усіляких недуг. Це пов'язано з шануванням архангела як переможця злих духів, яких вважали джерелом хвороб. Іменем святого Михайла нерідко називали цілющі джерела.

У народі це свято називається «Михайлове Чудо». Цього дня намагалися не працювати, адже могло статися лихо. Від Михайла починали справляти храмові свята та варити медовуху і влаштовувати «кануни», тобто громадський продаж медівки.

Цього дня влаштовували мирські братчини – сходки, на яких вирішували різноманітні сімейні та сусідські справи. Після розмов, які нерідко переходили в суперечки і сварки, влаштовували бенкети, для яких кожен приносив свою страву. За столом зазвичай відбувалися примирення і братання. Всього на рік траплялося дві великі братчини – Михайлівська та Микільська (19 грудня).

Також сьогодні день пам'яті преподобного Давида, інформує УНІАН.

Давид був розбійником, разом зі своєю зграєю грабував людей в Єрмопольскій пустелі в Єгипті. У якийсь момент він зрозумів, що живе неправильно і, змучений совістю, відправився в монастир.

Йому було вже багато років і настоятель сказав, що чернече життя виявиться важким для Давида. Той відповів, що, якщо він не стане ченцем і не спокутує свої гріхи, то знову повернеться до грабежів і вбивств. Давид прийняв чернечий постриг і вів суворе життя.

Одного разу до нього прийшов Ангел, щоб сповістити грішника про прощення. Давид не повірив, що за такий короткий час зміг спокутувати всі свої гріхи. Тоді Ангел покарав його німотою, але удостоїв дару чудотворення. Помер Давид в глибокій старості.

А ще 19 вересня - день пам'яті священномученика Кирила.

Під час гоніння на християн в епоху царя Максиміліана, Кирило відправився в Єрусалим, щоб зміцнити віру православних і підтримати їх. Зробив це, бо уві сні йому прийшло видіння, мовляв, знайде він посмертно два вінця: мученицький і святительський.

Після подорожі до Єрусалиму Кирило служив єпископом на острові Крит. Будучи там, він отримав запрошення від імператора. Не бажаючи відмовитися від Христа, прирекли Давида на страту і відрубали голову.

Православні віруючі називають цей день страшним, бо сьогодні дуже багато заборон, а покарання за порушення вельми серйозні. 19 вересня прийнято накривати столи, збиратися сім'ями і мирити тих, хто в сварці. Також християни моляться архангелу Михайлу про допомогу в подоланні своїх слабкостей і позбавлення від гріхів.

Сьогодні заборонено працювати. Ні в якому разі не можна ні з ким лаятися, особливо зі старшими родичами. Не можна сильно наїдатися. Протипоказано давати в борг. Також церква в цей день забороняє лихословити, пліткувати і ображатися.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

іній на деревах вранці - зима буде холодною і сніжною;

тепла погода сьогодні - до довгої осені;

вранці туман стелиться - скоро потеплішає;

на заході павутина літає - будуть заморозки.

листя осики лягають вгору лицьовою стороною – зима буде холодною.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,175