2 липня – день пам’яті Зосима і Сави, апостола Іуди, брата Господнього

today 02.07.2022 query_builder 07:35 remove_red_eye 173 bookmarks Новини

2 липня, у суботу, православні християни відзначають День пам'яті Іуди Фаддея. В народі цей день прозвали Зосіма та Савви Пасічників. Святий Іуда Фаддей - один із апостолів Христа, був близьким родичем Ісуса. Коли Спаситель розпочав апостольську діяльність, святий Іуда Фаддей став його ревним учнем. Незважаючи на близьку спорідненість, Іуда ніколи цим не хизувався і називав себе Христовим слугою, пише bigmir.net.

Після Воскресіння Христового святий проповідував у Галілеї, Самарії, Юдеї, а пізніше в Аравії, Сирії, Месопотамії та в Персії.

За своє життя святий зазнав переслідувань. Життя Іуди Фаддея закінчилося мученицьким: язичники забили його палицями. Тіло апостола перевезено до Риму та поховано у Соборі св. Петра.

Традиції та звичаї 2 липня

У народі 2 липня прозвали День Зосима та Сави Пасічників. У цей день бджоли збирають пилок із квітучих рослин, заносять мед, заливають стільники. Пасічники, своєю чергою, їх не турбують.

Почата справа 2 липня матиме успіх.

На який хліб бджола сіла, той і вродить.

Сон з 1 на 2 липня буде віщим і виповниться протягом 10 днів.

Для фінансового благополуччя потрібно намалювати на папері бджолу, капнути трохи меду на неї, загорнути аркуш і покласти в гаманець.

92 запитів за 0,166