2 лютого — день пам’яті преподобного Євфимія Великого, святих мучениць і мучеників

today 02.02.2023 query_builder 08:53 remove_red_eye 45 bookmarks Новини

Сьогодні, 2 лютого, в православному календарі — день пам’яті преподобного Євфимія Великого. Він уславився в християнстві як основоположник пустельного життя. Поряд з такими іменами, як Макарій Великий, Антоній Великий та Пахомій Великий.

Його батьки тривалий час не могли зачати дитину. Багато молилися, і врешті Бог почув їхні звернення. Народився у них син, якого мати й батько пообіцяли віддати на служінню Господу. Тому з дитинства виховували Євфимія в монастирі. Він рано прийняв чернецтво, а коли було йому 29 років, поїхав до Палестини й оселився там у печері.

Постійно молився в печері, тримав суворий піст, трудився. Через це став прикладом для багатьох подвижників. До нього почали приходити ченці, тому на місці печери з'явилася обитель.

Євфимія знають у церкві не лише як основоположника подвижництва, але й як цілителя. До нього приходили нужденні, щоб він вилікував їхні хвороби.

Також 2 лютого — день пам'яті святих мучениць і мучеників.

Учні апостола Андрія — Інна, Пінна та Римма — народилися у Скіфії. Коли увірували в Христа, то допомогли також звернути до нього багатьох язичників. Коли про це дізнався місцевий князь, то наказав їх убити. Прикували їх до паль, які були вбиті в річку Дунай. На дворі була зима, тому мучениці замерзли на смерть.

Інші мученики — Васе, Євсевій, Євтихій та Василід — жили за часів правління царя Діоклетіана. Вони були досить багатими людьми. Якось побачили, як за віру в Христа страждає єпископ Феопемп, та й самі прийняли його віру. За це піддали їх язичники страшним тортурам, і вони померли.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,161