2 серпня — день пам’яті пророка Іллі

today 02.08.2022 query_builder 06:04 remove_red_eye 318 bookmarks Новини

Народився Ілля в місті Фесфії Галаадській за 900 років до народження Ісуса Христа. Батьки дали синові при народженні ім'я, яке означає "міць Господня". І воно визначило все його життя. З юних літ він вирішив присвятити себе служінню Богу. А тому поселився в пустелі, молився та жив у суворому пості, пише ТСН.ua.

У той час царем Ізраїлю був Ахав, який поклонявся ідолам і закликав свій народ робити так само. Ілля виступив проти ідолопоклонства і ревно захищав християнство.

Прийшов Ілля до Ахава і сказав, що за нечестя його буде голод багато років. Так і сталося. Сам же Ілля жив у той час у пустелі, пив воду зі струмка та їв їжу, яку йому приносили ворони. Посуха і голод тривали три з половиною роки. Тоді прийшов Ілля знову до Ахава і запропонував йому зібрати народ на горі Кармель. Коли той так і зробив, то пророк мовив: "Досить вам бути в нечесті. Пізнайте істинного Бога. Принесімо жертву: ви — Ваалу, а я — Господу Богу, але вогню не розводитимемо. Хто пошле з неба вогонь на жертву, Той і є істинний Бог". І всі погодилися.

Спочатку вони вирішили принести жертву Ваалу. Однак нічого не сталося. Ілля ж тільки почав молитися, як з моря подув вітер і прийшов дощ.

Наші предки вірили, що пророк Ілля їде по небу на небесній колісниці, а також управляє громом і дощем. Часто в цю дату буває погана погода з грозою і блискавками. У цей день наші предки не працювали в полі, оскільки боялися удару блискавки. Побоювалися дощу і намагалися заховати зібране зерно, щоб урожай не зіпсувався, інформує УНІАН.

З цієї дати ночі стають помітно довшими, а темнішає набагато раніше. З'являються перші ознаки осені: жовтіє листя і дме холодний вітер. 2 серпня вважається дуже вдалою датою для збору лісових грибів і лікарських рослин. Власники коней в цей день підковують тварин.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо комарі перестали кусатися, то осінь буде ранньою;

верхівки берези пожовкли - до швидкої осені і похолодання;

багато білих грибів в лісах - до хорошого врожаю;

якщо день дощовий, то негода ще довго триватиме;

з Ільїна дня ніч довга, а вода прохолодна.

до Іллі дощ ходить за і проти вітру - як накаже пророк, а після нього - лише за вітром;

по Іллі і сонце по гіллі.

минув Ілля - чекай гнилля.

Сьогодні не варто працювати в полі і в саду. Не можна збирати ягоди, полювати і рибалити.

У ліс 2 серпня краще не ходити - там можуть бути агресивні змії.

2 серпня не можна дивитися в дзеркало. У цю дату, за давніми віруваннями, дзеркало може витягнути з вас позитивну енергію.

Не можна надягати дорогі прикраси і годинник.

Фото із сайту ТСН

87 запитів за 0,180