2 січня – день пам’яті святого Ігнатія Богоносця, Іоанна Кронштадтського

today 02.01.2023 query_builder 07:15 remove_red_eye 99 bookmarks Новини

2 січня віруючі вшановують святого Ігнатія Богоносця.

За народними переказами Ігнатія називали Богоносцем через те, що коли він був маленьким, то сам Ісус Христос носив його на руках. У Ігнатія був дар зцілювати хворих людей. Коли відбувалися Траянські гоніння християн, то Ігнатія заарештували та відправили з Антіохії до Риму. Там його стратили – кинули на розтерзання до голодних левів.

На честь цього святого в храмах 2 січня служать молебні і влаштовують хресні ходи.

Також 2 січня - день пам'яті Іоанна Кронштадтського.

Іоанн народився в 1829 році в бідній родині, його предки були священиками. Хлопчик часто хворів, мати молилася за його здоров'я, а він, слухаючи її, сам вчився звертатися до Бога. Батько часто брав його з собою до церкви і виховав в Івана любов до богослужіння.

Хлопчик закінчив парафіяльне училище, потім духовну семінарію, одружився на дівчині і обоє взяли подвиг дівоцтва. Був призначений ключарем Андріївського собору в Кронштадті, де в темницях втішав злочинців, допомагав жебракам, лікував хворих. За його ініціативою був створений будинок працьовитості - благодійна організація для безпритульних.

Іоанн Кронштадтський прославився, як людина, яка буквально вхопилася за ризу Господа і молиться йому про допомогу. У місті стали відбуватися чудеса, люди приходили за допомогою до святого, а храм завжди був переповнений - на літургіях були присутні понад 6000 чоловік. Відомо, що до нього навіть приходив імператор Олександр III, якого Іоанн, на жаль, не зміг врятувати від смерті. Помер святий в 1908 році.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,192