2 вересня – день пам’яті пророка Самуїла

today 02.09.2022 query_builder 07:22 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

2 вересня в церковному календарі – день пам'яті пророка Самуїла. Він вважається заступником всіх знедолених людей. Жив пророк за 1146 років до Різдва Христового. Перше пророцтво зробив у 12-річному віці і воно відразу збулося. Прожив до глибокої старості. 406 року його мощі перенесли до Константинополя з Юдеї, розповідає ТСН.ua.

У народі 2 вересня називали Самуїла. Він вважався покровителем чоловіків. А тому жінки намагалися догодити своїм другим половинкам. Також цього дня молилися про здоров'я та благополуччя чоловіка.

Також наші предки вірили, що, якщо 2 вересня приготувати страву з буряка, то незабаром дівчина зможе вийти заміж.

Сьогодні не можна залишати маленьких дітей (до 7 років) одних в кімнаті; лаятися і сваритися; стригти волосся і нігті; перераховувати гроші і відтягувати повернення боргу, якщо він є. Також не варто заводити сьогодні нові знайомства. Краще не розчісувати волосся будь-яким гребінцем крім дерев'яного. Не можна відмовляти у допомозі.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

журавлі летять високо і неквапливо - до теплої осені;

миші з полів перебралися в будинок - до холодної зими;

з Самойлова дня птахи відлітають на південь;

сни, що приснилися в ніч на 2 вересня, майже завжди збуваються;

високо в небі хмари - буде гарна погода;

на горобині та калині багато плодів - чекайте на дощову осінь;

мурашники нахилені на північ - на морозну зиму.

Талісманом людини, народженої 2 вересня є яшма. Це непрозорий камінь з матовим блиском. Його використовують для створення прикрас, декору для дому та сувенірів. Вважається, що яшма - це камінь здоров'я та гармонії. Вона допомагає підтримувати життєвий тонус та позбутися напруги.

Сьогодні, 2 вересня, на Київщині у середині дня небо затягнеться хмарами, без опадів. Температура повітря становитиме +21 градус вдень та +14 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,203