20 грудня – день пам’яті святителя Амвросія Медіоланського, преподобного Павла Слухливого, Ніла Столобенського

today 20.12.2022 query_builder 10:32 remove_red_eye 66 bookmarks Новини

20 грудня в церковному календарі – день пам’яті святителя Амвросія Медіоланського. Для кожного православного християнина це визначна подія. Святитель народився в місті Тревір (за іншими джерелами Трір) 340 року в досить заможній родині.

Саме він став першим латинським святителем в церкві, був вихованим родиною християн. Отримав хорошу освіту ритора, був очільником кількох провінцій, мав резиденцію у Мілані. 352 року Амвросій втрачає свого батька. Після цієї сумної події він оселяється в Римі і там вже продовжує своє навчання. Спочатку працює радником, а потім навіть префектом Медіолану (нині Мілан).

Коли помер місцевий єпископ, в місті виникли суперечки між представниками аріанської єресі та християнської віри. Перекази розповідають, що під час цих сварок немовля промовило: “Амвросія в єпископи”. Цей вибір був підтверджений самим імператором Валентиніаном. Після цього Амвросій став єпископом Медіоланським. Його основною метою було припинення єресі і він доклав для цього чимало зусиль. Амвросія любили і поважали за його людяність та чесність. Також він отримав від Господа вміння творити чудеса. Помер в квітні 397 року.

Також 20 грудня – день пам’яті преподобного Павла Слухливого. Також в народі його називають “Павлом Печерським”, адже саме він був подвижником Дальніх печер в Києві. На жаль, про його життя збереглося дуже мало інформації. Він жив, приблизно, в XIII-XIV ст. Монахом став в Печерському монастирі. Там проходив суворі випробування, але жодного разу не поскаржився. Сумлінно виконував усю роботу, яку йому давав настоятель монастиря. Вільний час Павло проводив за молитвами.

Павла Слухливого згадують в плані Ближніх печер 1638 року. Там пишуть про “святого отця Павла, монаха чудодійно послушливого”. Також є згадка про нього в плані Дальніх печер Києва на карті 1744 року. Тут вже пишуть про “преподобного отця Павла”. Все своє життя він присвятив Богу. Помер спокійною смертю.

А ще 20 грудня - день пам'яті Ніла Столобенського.

Перед смертю Ніл захотів пізнати Святих Тайн, Господь виконав бажання святого і послав до нього ігумена Нікольського монастиря. Помер преподобний Ніл Столобенський в 1554 році.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,161