20 листопада – народне свято. Звичаї, традиції, заборони

today 20.11.2022 query_builder 08:14 remove_red_eye 42 bookmarks Новини

20 листопада - Федота Льодостава.

Також у Київській Русі цей день символізував материнську любов. У цю дату матері балували дітей і водили їх на розваги. А татусі привозили додому гостинці для дружини і дітей.

Рибалки в день Федота чистили сітки, ремонтували снасті і перевіряли вудки. День вважається дуже вдалим для риболовлі, особливо якщо з'явився лід на річках і озерах.

На Федота селянки починали прясти, а перед початком роботи зверталися до святого з молитвою про допомогу у праці, оскільки вважали його покровителем жіночого рукоділля.

У цей час на річках та озерах вставав лід. Люди помічали: "Федот лід веде". Льодостав зазвичай був довгоочікуваним. Він означав, по-перше, про початок підлідної риболовлі; по-друге, що набагато важливіше, вже можна було їздити прямо по поверхні водойм.

Селяни вважали, що лід, це не просто природне явище, але і дуже могутній дух, який бореться з водяним за владу на річці. Взимку всі водяні духи: водяниця, водяні, болотники і болотниця, ховалися на дні болота і річки в своїх палацах і спали до весни. Тому льодовому духу взимку приходила сила.

В цей день ще прийнято було годувати зимових птахів, особливо раділи появі зимородка, це означало, що зима нарешті повністю вступила в свої права. Вважалося, що спів зимородка на гілці перед вікном це на щастя.

За народним повір’ям, якщо вагітна буде вести себе доброзичливо, скромно і молитися в цей день, то дитина буде здоровою. Якщо ж буде їсти на бігу, то все життя дитина буде неспокійною. А якщо буде багато спати, то малюк стане дуже ледачим в майбутньому.

Відганяйте погані думки. Все, про що в цей день думає вагітна – переноситься на дитину. Помисли повинні бути чистими та добрими.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

ожеледь на Федота – така погода протримається достатньо довго;

рясні снігопади 20 листопада – навесні буде сильна повінь;

сніг 20 листопада лягає на вологу землю – жито добре вродить;

галки 20 листопада кричать неспокійно – на наступний день варто очікувати снігопад.

За інформацією УНІАН, фото Ріxabay

92 запитів за 0,165