20 серпня – день пам’яті преподобного Пимена і мучеників Маріна та Астерія

today 20.08.2022 query_builder 07:38 remove_red_eye 69 bookmarks Новини

Сьогодні, 20 серпня, церква вшановує преподобного Пимена і мучеників Маріна та Астерія.

Мученики Марін і Астерій жили в III столітті і постраждали від рук правителя Галлієна. Марін був воїном і при отриманні посади зобов'язаний був дати язичницьку присягу. Молодий чоловік був християнином, тому відмовився. Єпископ Феоктист привів Маріна до церкви і сказав вибирати між язичницьким і християнським Богом. Марін сповідував православ'я, за це його стратили. На страті був присутній сенатор Астерій, який пізніше поховав тіло мученика. За це імператор убив і його, інформує УНІАН.

Також сьогодні - день пам'яті Пимена Печерського.

Пимен народився хворим і з дитинства просив батьків, щоб вони благословили його на чернецтво. Батьки відмовили, але принесли сина в Печерську обитель, щоб зцілити від хвороби. Там Пимен відчайдушно молився Ісусу, щоб той подарував хлопчикові можливість не повертатися в батьківський дім. Тоді уві сні до нього прийшли ангели з Євангелієм і чернечим одягом, запитавши, чи готовий він прийняти постриг. Попередили, що, служачи Господу, він буде невиліковно хворий все життя.

На ранок ченці знайшли Пимена в одязі і зі свічкою в руках, а після - волосся його на гробі святого Феодосія і зрозуміли, що ангели постригли юнака. Пимен залишився в Печерській келії, незабаром до нього принесли такого ж хворого ченця. Пимен зцілив його у відповідь на обіцянку доглядати за ним. Але обіцянку стримано не було.

Пимен ніколи не скаржився на свій стан. Вірив, що краще страждати і гнити в цьому житті, але знайти пахощі і вічне життя після, ніж навпаки. Перед смертю він раптово зцілився, обійшов всі келії, сам відніс свою труну в печеру святого Антонія і помер.

У цей день наші предки готувалися зустрічати осінь. Жінки закривали сезон малини, тому готували різні страви з ягоди, випічку і варення. Також 20 серпня потрібно допомагати хворим на честь пам'яті про страждаючого Пимена Печерського.

Цього дня не можна гуляти ночами - можна надовго захворіти.

Не слід приймати необдумані рішення;

Заборонено кричати на лелек і нешанобливо до них ставитися.

Жінкам заборонялося виходити на роботи в полі, замість цього потрібно пекти пироги з малиною і приносити нужденним.

Не можна ходити з пустими кишенями ― біду накличеш.

Збереглися такі народні прикмети на 20 серпня:

павуків не видно - погода погіршиться;

лелеки відлітають на південь - осінь буде ранньою і холодною;

зоря червона - чекайте дощів;

побачити першу лелеку у польоті ― на щастя, здоров’я та багатий врожай;

якщо при зустрічі з першою лелекою в кишені гроші, то скоро розбагатієте, якщо ключі ― зберете хороший урожай, а якщо кишеня порожня ― чекайте біди; якщо птах сидить на одному місці, це віщує хвороби і навіть смерть;

лелека, який стоїть на одному місці, до багатого врожаю;

для дівчини побачити, як летить птаха означає швидке заміжжя;

зима буде теплою, якщо на дубах багато жолудів;

ранковий туман після сходу сонця 20 серпня розсіюється досить швидко – очікуємо гарної погоди.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,194