21 грудня  – День пам’яті великомучениці Анфіси Римської та Патапія Фівського

today 21.12.2022 query_builder 10:54 remove_red_eye 39 bookmarks Новини

21 грудня українські віряни вшановують преподобного Патапія Фівського і мученицю Анфісу Римську. Святій Анфісі моляться під час важких життєвих випробувань, конфліктах із начальством і рідними. У народі святу вважали покровителькою рукоділля та загалом покровителькою всіх дівчат і жінок.

Відомо, що свята жила в Римі наприкінці IV — на початку V століття. Юна дівчина з примусу вийшла заміж за багатого вельможу. Коли 374 року святителем стає Амвросій Медіоланський, Анфіса йде в його учениці. Прихильники аріанської єресі намагалися будь-якими способами відвернути християн від їхньої віри. Проте самовіддана і мужня Анфіса не здалася. Через це одного дня її було закатовано вогнем.

Також щороку 21 грудня (8 грудня за старим стилем) православні вшановують пам'ять преподобного Патапія Фівського.

Преподобний Патап народився в Фівах у християнській благочестивій родині. Досягнувши повноліття, знехтував мирську суєту і пішов в єгипетську пустелю. Після багатьох років він прославився аскетичними подвигами. Коли ж люди почали приходити до нього за порадою, побажав перебувати в мовчанні і пішов до Константинополя, де влаштував собі келію в міській стіні, біля Влахернської церкви.

Однак і тут скоро стало відомо про нього. Почали приходити хворі, і він, володіючи даром зцілення, став допомагати всім нужденним.

Водночас 21 грудня є найдовша ніч у році. Саме після цієї дати дні стають довшими, а ночі коротшими.

Фото - із відкритих джерел

91 запитів за 0,162