21 квітня – Світла п’ятниця, святого Іродіона та інших апостолів від 70-ти, обраних Ісусом, ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”

today 21.04.2023 query_builder 08:47 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

Святий Іродіон жив у I столітті. Він був одним із 70 апостолів, яких Ісус Христос обрав для проповідування, пише unian.ua.

Іродіон також був родичем апостола Павла і часто супроводжував його в подорожах. Коли на Балканському півострові з'явилося християнство, апостоли Петро і Павло поставили Іродіона єпископом міста Патари (зараз це територія Туреччини).

Апостол проповідував Слово Боже і навернув до християнства багатьох іудеїв і греків-язичників. Незадоволені цим інші іудеї і язичники напали на святого Іродіона, побили його і вдарили ножем. Але апостол залишився неушкодженим і продовжив подорожувати з апостолом Петром. При імператорі Нероні Петра розіп'яли, тоді ж стратили й Іродіона. 

21 квітня, у Світлу п'ятницю, також вшановують чудотворну ікону Божої Матері "Живоносне Джерело".

На іконі зображено зцілення сліпого мандрівника. 

За переказами, в V столітті в одному з гаїв воїн на ім'я Лев зустрів незрячого подорожнього - той попросив води. Воїн ніяк не міг знайти джерело, і раптом почув голос Пресвятої Діви - він привів його до водойми. Богоматір веліла взяти баговиння з джерела і прикласти до очей сліпого. Сталося диво - мандрівник прозрів. 

Через багато років цей воїн став імператором і наказав очистити водойму і побудувати поруч храм. Він стоїть там і зараз - в одному із районів Стамбула, в Туреччині.

Ікона Богоматері “Живоносне Джерело” у храмах дарує втіху і зцілення всім, хто приходить з палкими молитвами, хто проявляє тверду Віру і щиру Любов до Неї, пише сайт Ближче до Бога.

На п'ятий день після Великодня відзначають Світлу п'ятницю. У цей день, як і в інші на Світлій седмиці (тижні), намагаються більше приділити часу рідним і моляться про їхнє здоров'я. За традицією після літургії в Світлу п'ятницю в храмах освячують воду, або здійснюють хресний хід до водойми. Освяченою водою окроплюють віруючих, поливають город і сад, щоб земля принесла багатий урожай.

У народі Світлу п'ятницю називають Прощеною - вважається, що сьогодні потрібно очистити душу і попросити вибачення у тих, з ким був у сварці.

87 запитів за 0,224