21 листопада – Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних

today 21.11.2022 query_builder 07:43 remove_red_eye 44 bookmarks Новини

21 листопада - Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Це свято неспроста відзначається саме 8 листопада за старим стилем і 21 листопада за новим. 8 день вказує на день Страшного суду, а листопад – 9 місяць після березня, який вважався першим після створення світу. Існує 9 ангельських чинів і саме в 9-му місяці після створення світу встановлено свято на честь всіх небесних сил – ангелів, серафимів, херувимів та інших світлих вісників Божої волі, розповідає Главком.

На іконах Архангел (головний ангел) Михаїл зображується в військовому вбранні, з мечем або списом, що вражає дракона. Згідно з біблейськими писаннями, він – єдиний ангел, який зміг протистояти Люциферу і скинути його з Небес. Михаїл встав на захист небесних сил і слави Господа зі словами «Ніхто як Бог!» З того часу Михаїл є наближеним до Господа ангелом, керуючим іншими небесними істотами і протегує несправедливо скривджених і ошуканих людей, своїм вогненним мечем знищуючи несправедливість і наклеп.

У безлічі біблійних сюжетів брав участь Архангел Михаїл, наприклад, він вказував дорогу ізраїльтянам під час виходу з Єгипту.

Архистратигу присвячено багато монастирів, соборів, храмів. У Києві, одразу після прийняття християнства, був побудований Архангельський собор і облаштовано монастир.

92 запитів за 0,190