За релігійним календарем 21 лютого віряни вшановують пам'ять одного із дванадцяти малих пророків – Захарія. Він став автором опусу «Книга пророка Захарія», котра займає передостаннє місце серед старозавітних пророчих творів.
Про його життя відомо мало. Згідно з церковними переказами, він народився в родині священника в Левії. Від самого раннього дитинства вивчав Слово Боже, вмів передбачати майбутнє. Святий пророк отримав прізвисько Серповидець через те, що йому уві сні було видіння звитка, який своєю формою нагадував серп.
Разом зі старозавітнім пророком Агамоном Захарій вмовляв єврейського царя Зоровавеля в тому, що необхідно відновити будівництво храму в Єрусалимі, яке призупинили, коли правив цар з Персії Камбіз. Від самого дитинства Захарія намагався звернути увагу єврейського народу на їхні гріхи, щоб приблизити їх до Господа.
Жив Захарій задовго до Ісуса Христа, але пророкував його появу як Месії.
Також 21 лютого - день пам'яті преподобного Феодора Стратилата.
Феодор Стратилат - один з найбільш шанованих християнських святих. Народився в III столітті в ромейському місті Євхаїти. Згідно з переказами, Феодор переміг змія, що мешкав неподалік від міста і приносив лихо місцевим жителям. За відвагу імператор Ліциній поставив його керувати містом Гераклеєю Понтійською, де Феодор навернув у Христову віру багатьох городян.
Коли за наказом імператора Лікінія почалися жорстокі гоніння на християн, Феодор запросив імператора в Гераклею і пообіцяв, що особисто принесе жертву язичницьким богам. Лікіній повірив преподобному, але імператорську армію розбило військо святого. Незабаром Феодора Стратилата схопили і піддали тортурам. Але Господь зцілив його: повернувшись на місце страти, воїни побачили, що Феодор живий і неушкоджений. Вражені, вони попросили святого хрестити їх. Проте Феодор вирішив прийняти мученицьку смерть: коли його вели на страту, він одним тільки словом відчиняв двері темниць, а коли люди торкалися до його одягу, то зцілювалися від хвороб і бісів. "Стратилат" в перекладі з грецької означає "воєначальник".
Фото з відкритих джерел